خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۹, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۴ ساعت ۱۳:۱۳:۴۳

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران نازنخ در مقابل مجلس

تجمع کارگران نازنخ در مقابل مجلس

خبرگزاری هرانا – در پی تعطیلی و چندین ماه پرداخت نشدن مطالبات کارگران کارخانه نازنخ استان قزوین، جمعی از کارگران این کارخانه امروز در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی واقع در میدان بهراستان تجمع کردند.

عیدعلی کریمی، دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: کارخانه فرنخ و از ۱۲ اردیبشت ماه سال جاری تعطیل است و کارگران آن از زمان آخرین تعطلیلی تاکنون مطالبات خود را ردیافت نکرده‌اند.

به گفته این فعال کارگری، حجم مطالبات انباشته کارگران نازنخ به شش ماه می‌رسد ودر حال حاضر ۱۲۰ نفر از کارگران این کارخانه به منظور پیگیری مطالبات خود از قروین به تهران آمده‌اند تا در اعتراض به وضع موجود در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کنند.

کارخانه‌ نساجی فرنخ و مه نخ از واحدهای باسابقه استان قزوین است که در پی رکود چند سال اخیر صنعت نساجی و خصوصی سازی از چند سال پیش تاکنون دچار بحران‌های کارگری شده است.

کارگران این واحد تولیدی در طی چند سال گذشته بارها به نشانه اعتراض در مقابل دفتر مسوولان دولتی در قزوین و تهران تجمع کرده‌اند و هیات دول نیز در حاشیه سفرهای استانی به قزوین مصوباتی را برای بهبود وضع کارگران و کارخانه به تصویب رسانده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید