خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۳ ساعت ۱۲:۰۵:۵۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تأیید تندروی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد

تأیید تندروی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد

خبرگزاری هرانا – محمدرضا خباز، نماینده مجلس ایران امروز خبر داد که محمدحسینی، وزیر ارشاد، «تندروی» محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی‌اش را تایید کرده و گفت: جلوی این تندروی‌ها را گرفته‌ام.

محمدرضا خباز به خبرگزاری ایلنا گفت: وزیر ارشاد در جلسه کمیسیون فرهنگی پذیرفت که “یک‌سری تندروی‌ها توسط معاونت مطبوعاتی وجود داشته که بعدا اصلاح شده است.”

وزیر ارشاد امروز به مجلس رفته بود تا به پرسش این نماینده درباره «برخورد دوگانه معاونت مطبوعاتی با نشریات اصلاح‌طلب و اصولگرا» پاسخ دهد.

معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در یک سال گذشته روزنامه‌های و نشریات «کلمه، اعتماد، اعتمادملی، ایراندخت، اندیشه نو، همت، موج اندیشه، حیات نو، سرمایه، یاس‌نو، آرمان» و چندین نشریه دیگر را توقیف و یا لغو امتیاز کرده است.

در همین حال در طول این یک سال معاونت مطبوعاتی بارها به روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها «تذکر و اخطار» داده است.

محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، “تلطیف فضای رسانه‌ها” را دلیل برخورد با رسانه‌ها اعلام می‌کند.

او همچنین ۱۰ اسفند ۱۳۸۸ به شبکه دو تلویزیون دولتی ایران گفت: روزنامه‌نگاران خاطی باید از حقوق شهروندی محروم شوند.

اما بحث‌‌ برانگیزترین موضع‌گیری رامین در روزنامه فرهیختگان رخ داد. معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد ۲۳ آذر ۱۳۸۸ در دفتر روزنامه فرهیختگان، خبرنگاران این روزنامه را “یک مشت دلقک” نامید و تهدید به برخورد با آن‌ها کرد.

او این سخنان را پس از آن گفت که یکی از خبرنگاران فرهیختگان به معاون مطبوعاتی ارشاد یادآوری کرد که رضا نوربخش، سردبیر فرهیختگان در زندان است.

سازمان گزارشگران بدون مرز می‌گوید در یک سال گذشته ده‌ها روزنامه در ایران توقیف شده‌اند و بیش از ۱۰۰ روزنامه‌نگار نیز بازداشت شده‌اند. گزارشگران بدون مرز اعلام می‌کند که ایران بزرگترین زندان روزنامه‌نگاران در خاورمیانه است.

در ایران همچنین دفتر انجمن صنفی روزنامه‌‌نگاران نیز پس از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری پلمب شد و بدرالسادات مفیدی، دبیر انجمن نیز ماه‌ها در زندان بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید