خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۳ ساعت ۷:۴۸:۰۳

    خانه  > زنان  >  تدوین پیش‌نویس سیاست‌های پیشگیری خشونت علیه زنان

تدوین پیش‌نویس سیاست‌های پیشگیری خشونت علیه زنان

خبرگزاری هرانا – عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان ابراز امیدواری کرد تا پایان نیمه نخست امسال، پیش‌نویس سیاست‌های پیشگیری از خشونت علیه زنان در شورای فرهنگی اجتماعی زنان تدوین شود و در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گیرد.

منیره نوبخت در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مقدمات تدوین این سیاست‌ها در سال ۸۷ مهیا شد، تشریح کرد: در آن زمان جلساتی از شورا به این مقوله اختصاص یافت و پیش‌نویس تدوین شده در جلسات هیات رئیسه شورای فرهنگی اجتماعی زنان در چند نوبت بررسی و کارشناسی شد.

وی ادامه داد: سیاست‌های پیشگیری از خشونت علیه زنان جزو موضوعاتی است که بر اساس توافق اعضای شورا در ابتدای سال، باید در سال ۸۹ نهایی شود.

وی با اشاره به عضویت رییس مرکز امور زنان و خانواده در شورای فرهنگی اجتماعی زنان، به انجام دو پروژه پژوهشی در حوزه خشونت علیه زنان توسط مرکز اشاره و اظهار کرد: نتایج یکی از این دو پژوهش در قالب کتاب منتشر شده است و پژوهش دوم نیز به زودی به همت مرکز منتشر خواهد شد.

نوبخت در پایان پیش‌بینی کرد که این موضوع به زودی در دستور کار جلسات فصل تابستان شورا قرار بگیرد و تدوین و بررسی پیش‌نویس مذکور در شورا، تا پایان تابستان به اتمام برسد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید