خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ در پی عدم رسیدگی پزشکی، پیمان کریمی آزاد به اغما رفت

هرانا؛ در پی عدم رسیدگی پزشکی، پیمان کریمی آزاد به اغما رفت

خبرگزاری هرانا – پیمان کریمی آزاد، از زندانیان محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، به دلیل عدم رسیدگی پزشکی پس از بیهوش شدن در سلولش به اغما رفت.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، پیمان کریمی آزاد که از بیماری دیابت در رنج است و می بایست روزانه دوبار انسولین تزریق نماید پس از بی هوشی به دلیل عدم پاسخ افسرنگهبان به درخواست کمک زندانیان سیاسی جهت انتقال وی که پس از گذشت ۲۰ دقیقه به طول انجامید، به اغما رفت.

افسر نگهبان در توجیه عدم انتقال سریع این زندانی به زندانیان معترض گفت که به دلیل از کار افتادن آیفون متوجه موضوع نشده اند؛ این در حالی است که نگهبانان بند مذکور به صورت لحظه ای و با دوربین های مدار بسته رفت و آمد زندانیان را در این بند کنترل می کنند.

گفتنی است که تا لحظه ی تنظیم خبر این زندانی به بند بازنگشته و از چگونگی وضعیت جسمانی وی اطلاعی در دست نیست.

طی روزهای گذشته به دلیل شرایط نامساعد بند ۳۵۰ به علت عدم وجود تهویه مناسب و زیر زمین بودن آن، تعداد زیادی از زندانیان محبوس در این بند دچار بیماری شده اند و وضعیت جسمانی بسیاری از زندانیان منجمله مجید توکلی، حامد روحی نژاد و حمزه کرمی به دلیل عدم رسیدگی پزشکی مناسب در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

در هفته های اخیر بسیاری از زندانیان سیاسی که در سایر بندها نگهداری می شدند به دلیل اعمال کنترل به این بند امنیتی منتقل شده اند. بند ۳۵۰ که به بند کارگری نیز معروف است هم اکنون فاقد آب آشامیدنی سالم بوده و به دلیل ساخت و ساز وضعیت نامساعدی دارد و بسیار آلوده است؛ این امر تاجایی است که برخی زندانیان محبوس در این بند به دلیل تسریع این روند مجبور به بیگاری شده بودند.

شایان ذکر است، پیمان کریمی آزاد از بازداشت شدگان حوادث ۶ دی ماه(عاشورا) است که پس از گذشت بیش از شش ماه به صورت بلاتکلیف در زندان نگهداری می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید