خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  حمزه کرمی در بهداری زندان اوین بستری شد

حمزه کرمی در بهداری زندان اوین بستری شد

خبرگزاری هرانا – حمزه کرمی، از زندانیان حوادث پس از انتخابات امروز، جمعه به دلیل اختلالات قلبی و تنفس در بهداری زندان اوین بستری شد.

به گزارش کلمه، حوریه دانایی به دلیل مشکلات قلبی و تنفسی همسرش ،حمزه کرمی چندین هفته است که از دادستات تهران برای وی درخواست مرخصی استعلاجی کرده اما با مخالفت روبرو شده است.

دادستان تهران در دیدار با خانواده کرمی به آنها گفته است که فعلا باید صبر کنند چون وزارت اطلاعات با اعطای هرگونه مرخصی به حمزه کرمی مخالف است.

حمزه کرمی از یکسال پیش در زندان به سر می برد و با وجود مشکلات قلبی -عروقی تاکنون به پزشک متخصص دسترسی نداشته و تنها چند بار توسط یک پزشک عمومی معاینه شده است .شدت مشکلات قلبی کرمی در حدی بوده که در یکسال گذشته چند بار دچار حمله های قلبی و بیهوشی کامل شده است و این موضوع به نگرانی خانواده وی افزوده است. او به تازگی از بند هفت اوین به بند ۳۵۰ منتقل شده است که شرایط نامناسب بهداشتی و رفاهی دارد.

حمزه کرمی مدیر سایت جمهوریت و از مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات محسوب می شود و تاکنون فقط موفق به استفاده از یک مرخصی پنج روزه شده است. فرصتی کوتاه که او نتوانسته درمانش را دنبال کند

خانواده کرمی از مسولان می خواهند که با این مرخصی درمانی موافقت کنند تا دوباره او سلامتی اش را به دست آورد

وی در دادگاه بدوی توسط رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب ،قاضی صلواتی به ۱۶ سال زندان محکوم شده بودو که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۱۱ سال تبدیل شد

کرمی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۴، فرماندار ورامین و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۰، مدیرکل سیاسی دفتر رئیس جمهوری در دولت‌های اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی بود و در جریان انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری، مسئول ستاد مطبوعات هاشمی رفسنجانی بود و در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مدیریت وب‌سایت جمهوریت را بر عهده داشت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید