خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۱ تیر ۱۳۸۹, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۱ ساعت ۱۲:۴۲:۳۰

    خانه  > زندانیان  >  بلاتکلیفی بهزاد عرب گل از جانبازان جنگ ایران و عراق، در زندان اوین

بلاتکلیفی بهزاد عرب گل از جانبازان جنگ ایران و عراق، در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – بهزاد عرب گل از جانبازان جنگ ایران و عراق است و از فعالین ستاد میرحسین موسوی در شرق تهران در حالی که هنوز ترکش های جنگ را در بدنش حمل می کند در زندان اوین بدون هیچ مراقبت ویژه ای به سر می برد و تاکنون از هیچیک از حقوق و مزایای جانبازی استفاده نکرده است.

بهزاد عرب گل تنها ۱۷ سال داشت که در جبهه های جنگ مجروح شد، او اکنون ۱ فرزند دارد و تا قبل از بازداشت برای تامین زندگی به کار ساختمانی مشغول بود.

به گزارش هم میهن، پس از وقایع روز عاشورا به بهانه اینکه او شبیه کسی بوده که در تظاهرات روز عاشورا حضور داشته شبانه به منزل او یورش بردند اما عرب گل آنروز برای انجام کاری در شهرستان به سر می برد.

حمله های چندین و چند باره به منزل او و تحت فشار قرار دادن خانواده او باعث می شود او در اسفند ماه خود را به اداره اطلاعات معرفی کند.

او مدت دوماه در سلول انفرادی تحت فشار های شدید بازجو ها بود، بازجو ها اصرار داشته اند او اتهام حمله به گارد و ضرب و شتم را بپذیرد. اما علی رغم تمامی فشار ها او تاکنون هیچ یک از این اتهامات را نپذیرفته است.

بهزاد عرب گل را بعد از دو ماه فشار سنگین به بند ۷ زندان اوین منتقل کردند او همچنان بلاتکلیف است تاکنون او را به دادگاه نبرده اند و از مرخصی هم استفاده نکرده است.

او اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین همراه دیگر زندانیان سیاسی تحت فشار است. در سلول هایی که چند برابر ظرفیت واقعی شان در خود زندانی جای داده اند. در هر کدام از این سلول ها که فقط چهل مترند اکنون بیش از ۳۵ زندانی محبوس شده اند. این سلول های کوچک برای این تعداد زندانی به اندازه کافی تختخواب ندارد و بیشتر زندانیان مجبورند بر کف زمین به سختی شبها را بگذرانند. وضعیت رفاهی این بند بسیار نامناسب است و به جز دو حمام و دستشویی زندانیان سرویس بهداشتی دیگری ندارند. هوای این بند نیز بسیار گرم است و کولر کوچک آن برای خنک کردن فضای بند مناسب نیست. گاهی هوای این بند چنان سنگین می شود که زندانیان به سختی در آن تنفس می کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید