خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  سیصد هزار معتاد بی‌بضاعت در حال تبدیل شدن به معتادان خیابانی هستند

سیصد هزار معتاد بی‌بضاعت در حال تبدیل شدن به معتادان خیابانی هستند

خبرگزاری هرانا – معتادان بی‌بضاعت با حذف یارانه‌های درمان توانایی پرداخت ۴۰۰ هزار تومان بابت درمان ندارند و از راه خلاف این پول را به‌دست می‌آورند.

رئیس جمعیت خیریه تولدی دوباره با اشاره به عدم توانایی پرداخت ۴۰۰ هزار تومان هزینه درمان توسط معتادان بی‌بضاعت گفت: این معتادان در صورت عدم حمایت و افزایش یارانه‌های درمانشان به معتادان خیابانی و کارتن‌خواب تبدیل می‌شوند.

 

به گزارش ایلنا، عباس دیلمی‌زاده، با اعلام اینکه مطابق با آمارهای سال ۸۶ ،RSA (ارزیابی وضعیت اعتیاد در کشور) ،هفت درصد از جامعه معتادان، رفتارهای پرخطر دارند، تاکید کرد: معتادانی که جای اقامتی مشخصی ندارند می‌توانند برای جامعه دردسرساز شده و هزینه‌های سنگینی را به جامعه تحمیل کنند. 

رئیس جمعیت تولدی دوباره افزود: یکی از استراتژی‌هایی که در نظام بهداشتی پیشرفته طراحی شده آن است که الگوی مصرفی کم‌خطر در میان معتادان به سمت الگوهای پرخطر نرود. این در حالی است که استراتژی فوق در کلمات و جملات سیاست‌گذاری‌ها در کشور به نمایش گذاشته می‌شود اما در عمل کارها به کندی پیش می‌رود. 

دیلمی‌زاده خطاب به مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امیدواریم که برای یارانه درمان معتادان بی‌بضاعت اقدامی کنند، تا این یارانه چند برابر شود.

او ادامه داد:‌ معتادان بی‌بضاعت در حال حاضر ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان برای درمان می‌پردازند، اما با حذف یارانه‌ها توانایی پرداخت ۴۰۰ هزار تومان بابت درمان ندارند و به طور حتم از راه‌های خلاف چنین پولی را به‌دست می‌آورند. 

رئیس جمعیت خیریه تولدی دوباره با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت درمانی برنامه‌های اقامتی در کشور سالیانه ۲۰۰ هزار نفر است، تصریح کرد: امیدواریم که تا پایان سال جاری این ظرفیت، ۵۰ درصد افزایش یابد. 

او افزود: در حال حاضر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار معتاد بی‌بضاعت در کشور وجود دارد که در برنامه‌های درمانی اقامتی شرکت کرده و به طور مستقیم تحت تاثیر اثرات منفی حذف یارانه‌ها قرار دارند که باید برای آنها اقدام عاجلی صورت گیرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید