خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۹, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۰ ساعت ۲۳:۲۳:۱۹

    خانه  > زندانیان  >  شرایط وخیم جسمی ضیا نبوی در پی حمله عصبی در زندان اوین(تکمیلی)

شرایط وخیم جسمی ضیا نبوی در پی حمله عصبی در زندان اوین(تکمیلی)

خبرگزاری هرانا – ضیا الدین نبوی، دانشجوی ستاره‌دار زندانی، در زندان اوین دچار حمله عصبی و تشنج شده است.

چند تن از هم بندان آقای نبوی در زندان تلاش کردند تا مسئولان زندان را نسبت به شرایط وخیم وی آگاه کنند ولی بی‌توجهی مسئولان زندان نسبت به شرایط وی باعث تداوم تشنج و حمله عصبی و از دست رفتن قدرت تکلم او تا ساعت‌ها شد.

 

به گزارش جرس، هم بندان ضیا تلاش کردند تا با دادن آب قند به او، فشارش را تنظیم کنند و پس از چند ساعت مسئولان زندان نبوی را به بهداری زندان منتقل کردند. پزشکان شرایط جسمی او را وخیم عنوان و خاطرنشان کردند تداوم حمله عصبی باعث ایجاد از کار افتادن سیستم ایمنی و دفاعی بدن وی خواهد شد.

گفتنی است چندی پیش و پس از قطعی شدن حکم ۱۰ سال زندان وی، قاضی پرونده وثیقه‌ای معادل ۵۰۰ میلیون تومان، برای مرخصی وی تعیین کرد اماخانواده نبوی به قاضی پرونده گفتند که توان تامین وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی را ندارند و از قاضی پرونده درخواست کردند که وثیقه فرزندشان را کاهش دهد.

با وجود عدم توانایی، خانواده نبوی، در حال تلاش برای تهیه وثیقه بودند که در روزهای اخیر قاضی پرونده تجدید نظر سید ضیا نبوی به خانواده وی گفت: “برای تامین وثیقه فرزندتان تلاش نکنید، در صورت ادامه پیگیری های شما و دوستانش برای تامین وثیقه، قرار وثیقه وی را از ۵۰۰ میلیون به ۸۰۰ میلیون افزایش خواهم داد.”

سید ضیا نبوی مدت ۹۸ روز از مدت بازداشت یک ساله اش را در سلول انفرادی بند ۲۰۹ گذرانده است. نبوی در دوره بازجویی از سوی بازجویان وزارت اطلاعات تحت فشار برای اعتراف به اینکه با هماهنگی سازمان مجاهدین خلق به همکاری با ستاد یکی از کاندیداهای اصلاح طلبان در انتخابات اخیر پرداخته، قرار گرفته است.

نبوی دانش آموخته دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بوده که در کنکور کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه تک رقمی شده که با سیاست های حذفی دولت نهم سه ستاره شده و از تحصیل در دانشگاه محروم ماند.

وی عضو شورای دفاع از حق تحصیل بوده که در تاریخ ۲۵ خرداد ۸۸ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده و تاکنون بازجویان وزارت اطلاعات مانع از ملاقات حضوری وی با خانواده اش در یک سال اخیر شده اند.

 

توضیح: در پی تماس با خانواده ی نبوی، ایشان خبر بیماری ضیاء الدین نبوی را کذب دانسته اند که خبرگزاری هرانا بر اساس رسالت خود در خبررسانی صحیح لازم دید این مهم را به اطلاع عموم برساند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید