خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۹, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۰ ساعت ۱۵:۰۱:۲۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احتمال اجرای حکم زندان ملی-مذهبی ها

احتمال اجرای حکم زندان ملی-مذهبی ها

خبرگزاری هرانا – به‌دنبال احضار تلفنی هدی صابر، از فعالان ملی-مذهبی ایران، برای اجرای حکم زندان (مربوط به پرونده ملی مذهبی‌ها در سال ۱۳۸۰)، دکتر محمد شریف وکیل وی به دادگاه انقلاب مراجعه کرده و پیگیر صحت و سقم این احضار شده است.

به گزارش جرس، مسئولان قضایی به شریف، وکیل صابر اعلام می‌کنند که احکام ملی مذهبی‌ها (پرونده سال ۱۳۸۰) قطعی و برای اجرا، توسط معاون دادستان امضا شده و به زودی برای تمامی ۱۵ متهم پرونده ارسال می‌گردد. قرار می‌شود که برای هدی صابر نیز این احضاریه، به شکل کتبی ارسال شود.

۱۵ فعال ملی-مذهبی ( مهندس عزت‌الله سحابی، دکتر حبیب‌الله پیمان، دکتر محمد ملکی، دکتر رضا رئیس طوسی، دکتر محمد حسین رفیعی، محمد بسته‌نگار، تقی رحمانی، دکتر علیرضا رجایی، دکتر مسعود پدرام، دکتر سعید مدنی، دکتر مرتضی کاظمیان، مهندس محمود عمرانی، رضا علیجانی، محمد محمد اردهالی، و هدی صابر) پس از بازداشت گروهی در سال ۱۳۷۹ و تحمل ماه‌ها بازداشت در سلول‌‎های انفرادی بازداشتگاه ۵۹ (میدان عشرت‌‌آباد) سپاه پاسداران، به تدریج در سال ۱۳۸۰ آزاد و پس از محاکمه، توسط دادگاه بدوی به حبس از ۴ سال تا ۱۰ سال محکوم شدند.

حکم اولیه از سال ۱۳۸۱ در دادگاه تجدیدنظر متوقف مانده بود تا اینکه با احضار هدی صابر در هفته‌ی اخیر، مشخص شد که روند جدیدی برای برخورد با فعالان ملی-مذهبی ایران آغاز شده است.

پس از تهدیدهای جدی اعضای نهضت آزادی ایران مبنی بر اجرای احکام ایشان (پرونده بازداشت‌های سال ۱۳۸۰) و تلاش‌ها و فشارهای امنیتی شدید علیه این جمعیت سیاسی برای به صفر رساندن فعالیت‌های تشکیلاتی‌اش، به‌نظر می‌رسد که نوبت شورای فعالان ملی-مذهبی فرارسیده است.

تشدید فشارهای بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی و موج جدید تحریم‌های نفت و بنزین و … ظاهرا” دور جدیدی از فشارها علیه مخالفان و منتقدان سیاسی در داخل کشور را نیز کلید زده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید