خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۸ ساعت ۶:۲۶:۳۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ معصومه یاوری در یک قدمی چوبه دار

هرانا؛ معصومه یاوری در یک قدمی چوبه دار

خبرگزاری هرانا – صدور احکام اعدام برای معترضان به نتیجه انتخابات به اتهام محاربه از جمله شگردهایی است که قضات دادگاههای انقلاب برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم به آن مبادرت می کنند.

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، معصومه یاوری ازمعترضان به نتیجه انتخابات از جمله کسانی است که برایش حکم اعدام درخواست شده و وی تنها در روز دادگاه اول توانسته بود از حق داشتن وکیل برخوردار شود.

محاکمات غیر قانونی ، بازداشت های خودسرانه و به تبع آن صدور احکام پشت درهای بسته و برگزاری محاکمات نمایشی  خارج از روند مرسوم و صحیح قضایی از جمله مرسوم ترین شیوه های اعمال شده در دادگاههای انقلاب است که همچنان نیز ادامه دارد.

معصومه یاوری نیز از قربانیان چنین محاکماتی است. محمد سیف زاده وکیل وی در این باره می گوید:  دادگاه خانم یاوری روز ۱۵ اردیبهشت برگزار خواهد شد و دادستان برای وی تقاضای حکم اعدام کرده است.

وی در گفتگو با گزارشگر هرانا افزود: موکلم را تا زمان برگزاری دادگاه اول ندیده بودم و  وی از دسترسی به وکیل تا این زمان محروم بوده است.

عدم دسترسی به وکیل تا قبل از دادگاه اول از جمله مسایلی است که بیشتر بازداشت شدگان سیاسی با آن روبرو هستند. این در حالی است که قانونا وکیل حق دارد تا قبل از برگزاری دادگاه پرونده موکل خود را بررسی کرده و دفاع مناسبی از وی به عمل بیاورد اما تاکنون در بیشتر موارد این خواسته محقق نشده است.

این وکیل دادگستری  با اشاره به اینکه یاوری بیش از شش ماه را در بازداشت به سر برده است، افزود:”شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به سرپرستی  قاضی مقیسه مسول رسیدگی به پرونده معصومه یاوری است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید