خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ پس از ده سال حبس، سعید ماسوری همچنان محروم از حقوق اولیه

هرانا؛ پس از ده سال حبس، سعید ماسوری همچنان محروم از حقوق اولیه

خبرگزاری هرانا – دکتر سعید ماسوری زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر که به حبس ابد محکوم شده است با  تحمل یک سوم حبس خود همچنان از حق مرخصی برخوردار نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، دکتر سعید ماسوری که به اتهام ارتباط و همکاری با یک سازمان سیاسی ابتدا به اعدام و سپس به ابد محکوم شده است با گذشت ده سال تا کنون از داشتن مرخصی که به عنوان حقوق اولیه زندانی در قانون تعریف شده است برخوردار نبوده است. خانواده این زندانی در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام داشت ماه گذشته برای موافقت مسئولین با مرخصی وی به دادستانی تهران مراجعه نموده است ولی دادستان تهران آقای دولت آبادی به دلیل اینکه از وضعیت پرونده این زندانی اطلاعی نداشته است پاسخ به درخواست ایشان را به آینده موکل کرد.

مادر این زندانی سیاسی به هرانا میگوید فرزندش در دی ماه سال ۷۹ هنگام ورود به کشور بازداشت شده است ولی وزارت اطلاعات در اردیبهشت ماه سال ۸۰ دستگیری فرزندشان را به آنها اطلاع داده است وی در سال ۸۱ از سوی دادگاه انقلاب به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد و ۳ ماه بعد در دادگاه تجدید نظر حکمشان مجددا تائید شده است.

آقای ماسوری که هم اکنون در سالن ۱۰بند ۴ زندان رجایی شهر کرج بسر می برد و پیشتر در زندانهای اهواز و اوین نیز تحمل حبس نموده است وی به مدت ۲ سال پیش از انتقال به رجایی شهر در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ و همچنین عمومی همین بند نگهداری شده است و با تقلیل حکمش از اعدام به ابد به زندان رجایی شهر منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید