خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۷ ساعت ۱۸:۴۴:۱۷

    خانه  > زندانیان  >  ماه ها بلاتکلیفی فرامرز عبدالله‌ نژاد و زهرا بهرامی دو زندانی معترض به نتایج انتخابات

ماه ها بلاتکلیفی فرامرز عبدالله‌ نژاد و زهرا بهرامی دو زندانی معترض به نتایج انتخابات

خبرگزاری هرانا – فرامرز عبدالله‌نژاد و زهرا بهرامی دو نفر از دهها بازداشت‌شده کمتر شناخته شده اعتراضات پس از انتخابات هستند که ماه ها زندان انفرادی را تحمل کرده‌اند و کماکان در بازداشت به سر می‌برند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران، زهرا بهرامی ۴۵ ساله در جریان اعتراضات گسترده روز عاشورا دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. سپس او را به سلولهای انفرادی بند سپاه در زندان گوهردشت کرج انتقال دادند. در آنجا او تحت شکنجه‌های جسمی و روحی و توهین های غیراخلاقی بازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفت تا به مصاحبه تلویزیونی تن دهد.

خانم بهرامی بار دیگر بعد از چند هفته به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و بیش از ۳ ماه را در سلول های انفرادی بسر برد. او در این مدت به صورت مستمر تحت بازجوئیهای طولانی و شبانه بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت.

وی هم‌اکنون در سلولی همراه با ۲ نفر دیگر در بند ۲۰۹ زندانی است و در اثر شکنجه های شدید روحی و جسمی دچار افسردگی شده است. خانواده بهرامی در چند ماه اول بازداشت از وضعیت و شرایط عزیزشان بی خبر بودند و تاکنون از داشتن ملاقات حضوری محروم هستند. آنها در طی این مدت تحت فشارهای روحی و تهدیدات بازجویان قرار دارند که از انتشار وضعیت و شرایط خانم بهرامی خوداری کنند و گرنه آنها هم دچار مشکل خواهند شد.

به گزارش بامداد خبر: فرامرز عبدالله نژاد، وکیل دادگستری که در موج بازداشتهای پس از انتخابات سال گذشته دستگیر شده و نزدیک به ده ماه است که در زندان اوین به سر می‌برد یکی دیگر از بازداشت‌شدگان کمتر شناخته شده‌ی پس از انتخابات است.

وی که در دادگاه به ۲۸ ماه زندان محکوم شده هم چنان در وضعیت بلاتکلیف در بند۳۵۰ اوین به سر می‌برد. این وکیل دادگستری پیش از این در سلول دو نفره در بند امنیتی ۲۰۹ نگهداری می‌شده است.

گفتنی است علی ر غم مراجعه مکرر خانواده این زندانی به دادگاه و دادستانی برای گرفتن مرخصی برای فرزندشان هنوز به نتیجه نرسیده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید