خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۸ تیر ۱۳۸۹, 25th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۰۸ ساعت ۱۹:۱۳:۰۹

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ مجید توکلی دچار خونریزی شدید معده شد

هرانا؛ مجید توکلی دچار خونریزی شدید معده شد

خبرگزاری هرانا – مجید توکلی، فعال سرشناس دانشجویی در زندان دچار خونریزی شدید معده شده؛ مسئولان وی را تاکنون به بیمارستان منتقل نکردند و بر همین اساس وضعیت سلامتی وی وخیم است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، آقای توکلی که به تازگی به بند ۳۵۰ زندان اوین که فاقد هرگونه امکانات پزشکی می باشد، منتقل شده بر اثر سرفه های شدید و عدم رسیدگی پزشکی دچار خونریزی شده است.

وی طی یک هفته ی اخیر مکررا دچار خون دماغ شده بود اما مسئولان زندان در برابر خواسته ی دیگر زندانیان مبنی بر رسیدگی به وضعیت حاد این زندانی سیاسی بی تفاوت بودند.

علی توکلی، در مصاحبه ی کوتاهی با گزارشگر هرانا، حال برادر خود را بسیار وخیم گزارش کرده است و مشکل ایشان را مربوط به بیماری ریه ای که به دلیل شرایط سخت زندان و خصوصا اعتصاب غذا در سلول انفرادی ۲۴۰ به آن مبتلا شده بود، عنوان کرده است.

مادر آقای توکلی براساس تماسی ۳۰ ثانیه ای که با فرزند دربند خود داشته است، وضعیت وی را بسیار بد توصیف کرده و نگران وی شده است؛ مجید در این تماس یادآور شده که ممکن است تا چندی موفق به برقراری تماس با ایشان نشود.

به نظر می رسد تشدید بیماری وی در اثر عملیات ساختمانی و ازدحام بیش از حد زندانیان در بند ۳۵۰ – خوابیدن در راهرو ها و کریدور – به وجود آمده است. وضعیت اسفبار بهداشتی، عدم درمان مناسب و به موقع، نامناسب و بی کیفیت بودن غداهای این بند، قطع گاز و آب برای مدتی محبوسین را دچار مشکلات جدی کرده است.

در هفته گذشته اخباری مبنی بر بیگاری زندانیان محبوس در بند ۳۵۰، به دلیل ساخت و ساز در درون زندان از سوی خبرگزاری های مختلف منتشر شده است.

مجید توکلی، دانشجوی کشتی سازی دانشگاه پلی تکنیک تهران از ۱۶ آذر ماه سال گذشته تاکنون در زندان به سر می برد و با حکم سنگین هشت و نیم سال حبس تعزیری مواجه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید