خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۸ تیر ۱۳۸۹, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۰۸ ساعت ۱۰:۴۴:۱۹

    خانه  > زندانیان  >  تداوم بلاتکلیفی علی بیکس ونیاز فوری وی به درمان

تداوم بلاتکلیفی علی بیکس ونیاز فوری وی به درمان

خبرگزاری هرانا – علی بیکس، فعال اجتماعی ویکی از زندانیان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری با وجود نیاز به درمان پزشکی هم چنان بلاتکلیف در زندان اوین به سر می برد.

یه گزارش کلمه، وی  از ۲۴ خرداد سال ۸۸ در زندان اوین به سر می برد و  اکنون در بند ۳۵۰ این زندانی وضعیت ناگواری از جهت بهداشت دهان و دندان دارد.

بیکس با اینکه ماه هاست حکم هفت سال حبس تعزیری اش صادر شده اما دادگاه تجدید نظر برایش تصمیمی نگرفته و هر بار به دلیل نقص مدارک از رسیدگی به پرونده او خودداری می کند. این در حالی است که باید تاکنون تکلیف این زندانی که از بیماری دهان و دندان رنج می برد مشخص می شد و برای درمان به مرخصی می آمد  اما به دلیل بلاتکلیفی با مرخصی وی موافقت نمی شود.

به گزارش خبرنگار کلمه، خانواده بیکس از مسولان تقاضا دارند که با مرخصی چند روزه این زندانی در بند برای درمانش موافقت کنند.

خانواده بیکس همچنین از وضعیت بلاتکلیف او در زندان گلایه مندند اینکه چرا پس از یک سال  حبس هنوز وضعیت فرزندشان  مشخص نشده و حکم دادگاه تجدید نظرش صادر نشده است.

علی بیکس، دارای دکترای تاریخ، ۲۴ خردادماه سال گذشته بازداشت و تاکنون نیز بدون استفاده از مرخصی در زندان به سر می برد. او با کمیته اطلاع رسانی ستاد مرکزی میرحسین موسوی نیز در زمان انتخابات همکاری داشته است.

بیکس بر اساس حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به هفت سال حبس تعزیری محکوم شده است. خانواده بیکس از وضعیت نامعلوم فرزند خود نگرانند و هر چه زودتر خواهان تعیین وضعیت و اعلام حکم نهایی وی هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید