خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۷ تیر ۱۳۸۹, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۰۷ ساعت ۱۰:۱۰:۵۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ مادر نخبه ۱۹ ساله ، آرمان رضاخانی بعد از ملاقات حضوری دستگیر شد

هرانا؛ مادر نخبه ۱۹ ساله ، آرمان رضاخانی بعد از ملاقات حضوری دستگیر شد

خبرگزاری هرانا – مادر آرمان رضا خانی نوخبه ۱۹ ساله پس از ملاقات با فرزندش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خانم رضا خانی که به مدت شش ماه از ملاقات با فرزندش محروم بوده است پس از انتقال آرمان رضاخانی به بند ۳۵۰ موفق به دریافت اجازه ملاقات حضوری از دادستان تهران شده بود صبح امروز پس از ملاقات با فرزندش به دلیل نامعلومی بازداشت شد.

این دومین بار است که اعضای یک خانواده را پس از ملاقات حضوری دستگیر می شود، پیشتر یکی از اعضای خانواده کیارش کامرانی بازداشت و روانه بند ۳۵۰ شده بود.

آرمان رضاخانی دانشجوی نخبه و از شهروندان معترضی است که از آذر ۱۳۸۸ تا به حال در بند های ۲ الف، اندرزگاه هفت و بند امنیتی ۳۵۰ در اوین بسر می برد او همچنین مدت چند ماه را در انفرادی گذرانده و در برابر وعده دروغین آزادی و عدم آزار خانواده مجبور به اعترافات دروغین شده است.

بر اساس همین اعترافات درشعبه ۲۸ دادگاه بدوی در اردیبهشت ۱۳۸۹ که به مدت کوتاهی برگزار شد؛ برای  توهین به رهبری ۲سال –توهین به نظام ۱ سال و توهین به رئیس جمهور ۱۰۰هزارتومان محکوم شده است .

آرمان رضاخانی در حال حاضر از وضعیت جسمانی خوبی برخوردار نیست . او به شدت کاهش وزن داشته است و مانند بسیاری از زندانیان دیگر سرفه های خشک و ممتد می کند که نشان از بیماری مزمنی است که مسئولین زندان اوین به این علامت ها بی توجه بوده و هیچ درمان مناسبی را انجام نمی دهند . در پی قطع گاز در زمستان  و بهار اکثر زندانیان از جمله آرمان رضاخانی به سرما خوردگی سختی مبتلا شدند که درجهت بهبود این وضع از طرف مسئولین هیچ اقدام جدی  صورت نگرفت .

وضعیت  بهداشتی و غذایی بندهای ۷ و ۸ و بدتر از همه ۳۵۰  که در حال ساخت و ساز بوده و زندانیان را مجبور به کارگری می کنند  ، بسیار نگران کننده می باشد .

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید