خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور بیست حکم اعدام در کردستان

صدور بیست حکم اعدام در کردستان

خبرگزاری هرانا – رییس ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری استان کردستان گفت: تاکنون حکم اعدام برای ‌۲۰ تن به اتهام “قاچاق مواد مخدر” در استان صادر شده که حکم هشت نفر از آن ها اجرا شده است.

به گزارش ایسنا، حسن بابایی در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در استانداری کردستان، اظهار کرد: دادگستری کردستان در برخورد با مجرمان مواد مخدر، حداکثر مجازاتی را که در قانون تعیین شده است، به کار می‌برد.

بابایی با اشاره به اینکه ‌۵۲/۲۷ درصد زندانیان استان کردستان در ارتباط با اعتیاد و مواد مخدر هستند، مدعی شد: در حال حاضر ‌۶۳۵ نفر به ارتکاب اعتیاد به مواد مخدر، حمل، نگهداری، توزیع، ترانزیت و ارتکاب جرائم ناشی از اعتیاد در زندان‌های استان به سر می‌برند.

رییس ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری استان کردستان با اشاره به صدور حکم اعدام برای ‌۲۰ نفر از محکومان مواد مخدر در استان، بیان کرد: هم چنین تاکنون در استان ‌۴۳ نفر به حبس ابد محکوم شده‌اند.

وی اعتیاد را جرم عنوان و تصریح کرد: بر اساس قانون فرد معتاد مجرم است مگر اینکه خود را داوطلبانه به نهادهای انتظامی معرفی کند و آنها نیز وی را به مراکز درمانی ارجاع دهند.

بابایی اعتیاد را مولد بسیاری از جرائم اجتماعی بیان کرد و افزود: از مجموع زندانیان مواد مخدر در استان، بیش از ‌۱۵ درصد آنها به دلیل ارتکاب سایر جرائم ناشی از اعتیاد به زندان افتاده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید