خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۷ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۰۷ ساعت ۵:۲۸:۳۲

    خانه  > سایر گروهها  >  جمع آوری برخی آسیب دیدگان اجتماعی با دستگاه شوکر

جمع آوری برخی آسیب دیدگان اجتماعی با دستگاه شوکر

خبرگزاری هرانا – اجرای طرح ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی ‌در حالی در مناطق جنوب شهر تهران اجرایی می‌شود که به گفته منابع آگاه، جمع آوری این افراد گاهی با استفاده از دستگاه شوکر صورت می‌گیرد.

به گزارش جرس، طرح ساماندهی افراد بی‌خانمان و آسیب دیدگان اجتماعی مدتی است که از سوی شهرداری تهران و در مناطق مختلف به ویژه ۱۱ و ۱۲ به اجرا در آمده‌است. این طرح در حالی روند اجرایی خود را طی می‌کند که از میانه راه با اعتراض برخی از کارشناسان و مسئولان داخلی در شهرداری تهران مواجه شد.

طرح ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در حیطه جمع‌آوری متکدیان و افراد بی‌خانمان و معتادان در نقاط آلوده شهر تهران در شرایطی دنبال می‌شود که مراکز نگهداری اصلی معتادان و مبتلایان به اچ آی وی مثبت، هپاتیت و سل پیش از این از سوی شهرداری تعطیل شده و یا به حالت تعلیق در‌آمده‌است. مرکز لویزان، مرکز صباشهر و دیگر مراکز نگهداری از معتادان و افراد آسیب دیده در شهرداری تهران در حال حاضر  از کار باز ایستاده است.

آمار انتشار یافته نشان می‌دهد که تنها بعد از ترخیص آسیب‌دیدگانی که در مرکز لویزان درمان می‌شدند از ۶۲ نفر مددجوی ترخیص‌شده به ترتیب ۱۰ نفر در مورخ اول مهرماه، ۹ نفر در دوم مهرماه و هفت نفر در سوم مهرماه به گرمخانه مراجعه کرده و برخی از آنان پس از مدت‌ها دوری از مواد مخدر مجددا به استفاده از مواد مخدر روی آورده‌اند و به چرخه سابق بازگشته‌اند. همچنین تاکنون خبر رسیده که سه نفر از بیماران ترخیص‌شده فوت کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید