خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۶ تیر ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۰۶ ساعت ۱۴:۵۷:۲۶

    خانه  > کودکان  >  سوءتغذیه در میان کودکان ایرانی سه درصد افزایش یافته است

سوءتغذیه در میان کودکان ایرانی سه درصد افزایش یافته است

خبرگزاری هرانا – نماینده صندوق کودکان ملل متحد گفت: کاهش سوءتغذیه و جلوگیری از کاهش وزن در کودکان زیر ۵ سال پیشرفت قابل توجهی را در چارچوب اهداف توسعه هزاره داشته است به طوری که تعداد کودکان کم‌وزن در سال ۱۹۹۰ تاکنون از ۸/۱۵ درصد به ۵ درصد کاهش یافته است اما متاسفانه از سال ۲۰۰۵ شاهد پیشرفت این پدیده هستیم که امیدواریم از طریق همکاری با ایران شاهد گزارش دیگری باشیم.

به گزارش ایلنا، پال هالسهاف در نشست خبری توسعه اهداف هزاره در یونیسف افزود: این آمار به کودکان زیر ۵ سالی برمی‌گردد که در سن خود کم‌وزن هستند و آخرین آمار در این ارتباط از سوی ایران هنوز منتشر نشده است.

وی گفت: ۴/۱ درصد افراد سوءتغذیه حاد دارند که این آمار مربوط به سال ۲۰۰۸ است اما طبق گزارشی که از ۲۸ استان ایران به دست آمده نشان می‌دهد که افزایش سوءتغذیه بین ۸/۵ درصد از سال ۲۰۰۴ را تاکنون نشان می‌دهد.

وی گفت: جامعه ملل توجه کمتری به بهداشت کودکان و مادران داشته است به همین دلیل طرح مشترکی در سازمان ملل متحد در حال تدوین است و همه دفاتر کشورها برای کمک به بهبود بهداشت مادران و کودکان اعلام آمادگی کرده‌اند.

نماینده صندوق کودکان ملل متحد گفت: تا سال ۲۰۱۱ باید بودجه ۱۵ میلیارد دلاری را در این ارتباط در نظر بگیریم که تا سال ۲۰۱۵ به ۴۵ میلیارد دلار می‌رسد در حالی که در بحران اقتصادی هستیم و کشورهای اهداکنندگان کمک پاسخ مثبت را داشته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید