خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۶ تیر ۱۳۸۹, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۰۶ ساعت ۸:۴۲:۰۲

    خانه  > کارگران  >  روند تعدیل کارگران تشدیدخواهد شد

روند تعدیل کارگران تشدیدخواهد شد

خبرگزاری هرانا – به اعتقاد یک کارفرمای بخش خصوصی با افزایش بهای انرژی مصرفی کارخانه‌ها روند تعدیل کارگران تشدیدخواهد شد.

عباس وطن‌پرور درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با یادآوری اینکه از ۱۵ تیرماه به بعد بهای برق مصرفی کارخانه ها ۳۰ درصد گرانتر خواهد شد،گفت: این اقدام تعدیل نیروی انسانی را به دنبال خواهد داشت.

این فعال بخش خصوصی با یادآوری اینکه افزایش ۳۰ درصدی برق مصرفی کارخانه ها باعث افزایش ۱۴ درصدی بهای محصولات غذایی می‌شود، گفت: این افزایش درصنایع ذوب فلزکه مصرف انرژی بیشتر است تا ۵۰ درصد نیزخواهد رسید.

به گفته وطن‌پرور در نتیجه این اقدام کارگاه‌های تولیدی برای ادامه فعالیت خود مجبور به تسویه حساب با کارگران بیشتری خواهند شد زیرا تنها در شرایط کنونی که هنوز بهای برق مصرفی کارخانه‌ها افزایش نیافته است، بهای اجناس داخلی ۴ برابرگرانتر از اجناس خارجی وارداتی و قاچاق است.

وی افزود: با افزایش بهای برق بهای کالاهای خارجی در مقایسه با کالاهای داخلی تغییر محسوسی نخواهد داشت.

این فعال کارفرمایی با بیان اینکه تعدیل نیروی انسانی متناسب با افزایش هزینه تولید تغییرخواهدکرد،گفت: از هم‌اکنون برخی کارفرمایان خود را برای تجدید نکردن قراردادهای کارگران آماده‌کرده‌اند.

وی یادآور شد: تنها درسه ماهه ابتدای سال جاری به دلیل کاهش یافتن قدرت خرید مردم از میزان تولیدات کارخانه‌ها کاسته و در نتیجه کارگران بسیاری بیکار شده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید