خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۶ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۰۶ ساعت ۷:۰۱:۲۷

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ شرایط جسمی وخیم مجید توکلی در بند ۳۵۰

هرانا؛ شرایط جسمی وخیم مجید توکلی در بند ۳۵۰

خبرگزاری هرانا – مجید توکلی، از فعالین معروف جنبش دانشجویی ایران که از اول تیرماه به بند ۳۵۰ منتقل شده است، در شرایط جسمی نامساعدی به سر می برد و مسئولان نسبت به رسیدگی به وضعیت وی بی توجه اند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، آقای توکلی که به دلیل شرایط سخت زندان عموما و اعتصاب غذا در سلول انفرادی بند ۲۴۰ خصوصا به نارسایی ریوی مبتلا شده است روز به روز شرایط وخیم تری پیدا می کند.

این روند تاجایی است که داروهای قبلی که توسط پزشک برای این زندانی سیاسی تجویز شده بود، دیگر جوابگوی وضعیت وی نیست و دکتر بهزادیان نژاد، هم بند وی، توصیه کرده که دیگر از این دارو ها استفاده نکند چرا که عواقب خواهد داشت.

مجید توکلی اکنون در اتاق ۲ بند ۳۵۰ (اتاق ۵ قدیم) محبوس است و از زمان انتقال تاکنون تنها موفق به برقراری یک تماس ۲ دقیقه ای با خانواده ی خود شده است.

مدتی است که علی رغم ساخت و ساز و شرایط نامطلوب بند ۳۵۰، زندانیان سیاسی محبوس در سایر بندها (خصوصا اندرزگاه های۷-۸) را به این مکان منتقل می کنند. در این بند نسبت به سایر بندهای عمومی، محدودیت های بیش تری به زندانیان اعمال می شود.

لازم به یادآوری است که مجید توکلی، دانشجوی دانشگاه پلی تکنیک تهران، از ۱۶ آذر سال ۸۸ تاکنون در زندان به سر می برد و با حکمی ۸ و نیم ساله مواجه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید