خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۰۵ ساعت ۱۴:۲۷:۱۴

    خانه  > زندانیان  >  ورودی زندان‌های استان کرمان هشت درصد رشد داشته است

ورودی زندان‌های استان کرمان هشت درصد رشد داشته است

خبرگزاری هرانا – مدیر کل زندان‌های استان کرمان با ابراز نگرانی از افزایش ورودی زندانیان این استان نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: سال گذشته ورودی زندان‌های استان کرمان ۱۸ هزار و ۲۰۰ نفر بود که این رقم در سال جاری هشت درصد رشد داشته است.

به گزارش ایسنا، رمضان امیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۷۰ تا ۸۰ درصد زندانیان استان کرمان بدون سابقه هستند و برای اولین بار زندانی شده‌اند.

مدیر کل زندان‌های استان کرمان با بیان این‌که جرم اکثر زندانیان کرمان در ارتباط با جرایم مواد مخدر است، بیان کرد: ۶۵ تا ۷۵ درصد زندانیان کرمان در ارتباط با جرایم مواد مخدر محکوم به حبس شده‌اند.

وی کمترین سن زندانیان زندان‌های کرمان را ۱۱ سال ذکر کرد و افزود: در سال جاری بیش از ۵۰۰ نفر به دلیل عدم پرداخت مهریه و نفقه وارد زندان استان کرمان شده‌اند و سال جاری بیش از ۱۰۰۰ زن وارد زندان‌های کرمان شده‌اند.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان وجود برخی گزارش‌ها مبنی بر تبعیض میان زندانیان در مورد ارایه خدمات به آنها را تکذیب و تصریح کرد: در زندان‌های استان کرمان ارایه خدمات برای همه زندانیان یکسان است و هیچ گونه تبعیضی میان زندانیان وجود ندارد.

وی با اشاره به بازداشت یکی از مسئولان استان کرمان در روزهای گذشته، محل نگهداری وی را زندان مرکزی شهر کرمان ذکر کرد و افزود: زندان محل نگهداری متهمان است حالا چه مسئول باشد و چه غیر مسئول.

امیری خاطرنشان کرد: اندرزگاهای جرایم عمومی، مشخص است اما شخصیت‌هایی هستند که می خواهند در مکانی باشند که حتی سیگار هم مصرف نشود و ما این افراد را در چنین مکان‌هایی نگهداری می‌کنیم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید