خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ تیر ۱۳۸۹, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۰۵ ساعت ۸:۴۹:۵۳

    خانه  > سایر گروهها  >  یوتل ست اقدامات خود را برای مقابله با سانسور در ایران توضیح دهد

یوتل ست اقدامات خود را برای مقابله با سانسور در ایران توضیح دهد

دیده بان حقوق بشر امروز گفت شرکت ماهواره ای فرانسوی یوتل ست باید سیاست ها و اقدامات خود را برای حفاظت از آزادی بیان و مقابله با حکومت هایی که بطور سیستماتیک به سانسور مشغولند تصریح کند. این شرکت همچنین باید توضیح دهد چرا پس از آنکه حکومت ایران اوایل امسال بر روی یکی از پر طرفدارترین ماهواره های آن پارازیت فرستاد تصمیم به لغو پخش برخی شبکه های فارسی زبان گرفت.
دیده بان حقوق بشر در ۲۵ ژوئن ۲۰۱۰ با ارسال نامه ای به یوتل ست یکبار دیگر خواستار اطلاعاتی درباره تلاش های این شرکت برای مقابله با پارازیت های حکومت ایران بر روی امواج ماهواره ای شبکه های تلویزیونی بی بی سی فارسی و صدای آمریکا شد. دیده بان حقوق بشر نخست در ۸ فوریه نامه ای به این شرکت فرستاد و خواستار توضیحات آنها برای تعلیق پخش برنامه های ماهواره هاتبرد ۶ شد. سپس در تاریخ ۱۷ مارس نامه دیگری با سوالات بیشتر فرستاده و در آن از یوتل ست خواسته شد اطلاعاتی درباره سیاست ها و روندی که برای حمایت از آزادی اطلاعات به اجرا گذاشته ارائه دهد.
دیده بان حقوق بشر همچنان در انتظار دریافت پاسخ نامه دوم است.
سارا لی ویتسون مدیر بخش خاورمیانه دیده بان حقوق بشر می گوید: «اکنون که تهران بدنبال ساکت کردن جامعه مدنی و قطع دسترسی مردم ایران به اطلاعات است، این شرکت های ارتباطاتی طرف معامله با ایران هستند که در خط مقدم نبرد برای حمایت از آزادی بیان قرار دارند و باید با اتخاذ سیاست ها و گام های مقتضی به جریان اطلاع رسانی کمک کنند».

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید