خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ دانیال شهری، شهروند مسیحی بطور موقت آزاد شد

هرانا؛ دانیال شهری، شهروند مسیحی بطور موقت آزاد شد

خبرگزاری هرانا -“دانیال شهری” جوان مسیحی که چندی پیش با حکم دادسرای انقلاب به اتهام “فعالیت های اینترنتی و مسئول اینترنت کلیسای خانگی” توسط ماموران اطلاعات بازداشت شده بود بطور موقت آزاد گردید.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، دانیال شهری شهروند مسیحی ساکن اصفهان که در روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه توسط ماموران اطلاعات در منزل خود بازداشت شده بود سرانجام به قید ضمانت در روز شنبه ۴ اردیبهشت ماه از زندان دستگرد اصفهان آزاد شد.

این جوان مسیحی پس از بازداشت در اولین تماس تلفنی با خانواده اش اظهار نمود که وی را به اتهام “نشر اکاذیب و توهین به مقدسات ” دستگیر نمودند.

وی در طول مدت حبس در بند (الف – ط ) زندان دستگرد اصفهان نگهداری می شد.

شایان ذکر است، در طول زمان بازداشت، دادگاهی برای ایشان تشکیل گردید که موارد “اتهام نشر اکاذیب و توهین به مقدسات ” را از وی مبرا دانستند اما اتهامات دیگر وی از جمله ” تبلیغ و ترویج مسیحیت ،همکاری در تشکیل کلیسای خانگی بهمراه فعالیتهای غیر مجاز اینترنتی هم چنان مواردی است که از سوی دادگاه برای وی مطرح می باشد و با توجه به این موارد اتهامی، پرونده او در دادگاه هم چنان مفتوح و تا زمان تشکیل جلسه دادگاه بعدی ایشان با قید ضمانت بطور موقت آزاد میباشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید