خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  صدور ۳۵ حکم انضباطی دیگر برای دانشجویان دانشگاه بین‌المللی قزوین

صدور ۳۵ حکم انضباطی دیگر برای دانشجویان دانشگاه بین‌المللی قزوین

خبرگزاری هرانا – ۳۵ دانشجوی دیگر دانشگاه بین‌المللی قزوین نیز با احکام سنگین از سوی کمیته انضباطی دانشگاه مواجه شده‌اند.

هنوز از جزییات این احکام اطلاعی در دست نیست. این احکام در حالی صادر شده که از خردادماه سال گذشته تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه، با احکام محرومیت از تحصیل مواجه شده و تعدادی دیگر بازداشت و با حکم‌های سنگین حبس روبه‌رو شده‌اند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، پس از خرداد سال گذشته، چهار تن از اساتید و پنج تن از دانشجویان این دانشگاه بازداشت شدند. به نظر می‌رسد این بازداشت‌ها به دلیل تجمع‌های اعتراضی دانشجویان در پی انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و کشته‌شدن معترضین صورت گرفته باشد.

ارسلان ابدی، دانشجوی رشته عمران این دانشگاه که از عاشورای سال ۸۸ تا کنون در زندان اوین به سر می‌برد نیز پس از برائت از اتهام محاربه در دادگاه بدوی به ریاست قاضی صلواتی به ۹ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد. فرهاد فتحی، دبیر تشکل اصلاح‌طلب این دانشگاه نیز در آستانه ۲۲ خرداد بازداشت و با قرار کفالت آزاد شد. لازم به ذکر است پیش‌تر، با تشکل اصلاح‌طلب این دانشگاه برخورد شده بود.

۳۵ حکم انضباطی جدید برای دانشجویان این دانشگاه، در حالی صادر شده که به تازگی ۳۴ تن از دانشجویان به کمیته انضباطی احضار شده بودند. اسامی برخی از دانشجویان این دانشگاه که در یک سال گذشته، با حکم کمیته انضباطی روبرو و از تحصیل محروم شده‌اند به این شرح است: حامد هنرخواه، پیام حیدر قزوینی، فرزام معینی، فرشید آذرنیوش، سعید سکاکیان، فرهاد کیاشمشکی، محمدرضا آقایاری، دانیال کرانیان و سید روح‌الله ترابی.

به نظر می‌رسد افزایش فشار بر دانشجویان دانشگاه بین‌المللی قزوین، با نزدیک شدن به سالروز ۱۸ تیر بی‌ارتباط نباشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید