خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  فشار بر کسبه کردستان پس از گذشت دو ماه از اعتصاب

فشار بر کسبه کردستان پس از گذشت دو ماه از اعتصاب

خبرگزاری هرانا – بعد از گذشت نزدیک به دوماه از اعتصاب عمومی مردم کردستان، فشار دستگاه های امنیتی بر کسبه و بازاریان کردستان به بعلت شرکت در اعتصاب عمومی روز ۲۳ اردیبهشت ماه هم چنان ادامه دارد.

پایانه خبری “کردییش پرسپکتیو” در گزارش هفتگی خود از نقض حقوق بشر کردستان در همین راستا اعلام کرده است که اداره اماکن نیروی انتظامی شهرستان سنندج، یکی از کسبه این شهر به نام “اشرف علی کرمی” را تحت فشار قرار داده تا مغازه خود را تخلیه نماید. نامبرده در روزهای اولیه پس از اعتصاب عمومی کردستان بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده بود.

 

همزمان، مغازه‌ لوازم خانگی “یدالله مرادیان” واقع در خیابان سیروس و همچنین بنگاه معاملات املاک شخصی به اسم “امین ظاهری” واقع در سه راه شاهپور شهر سنندج از سوی اداره اماکن پلمپ گردید.

در ادامه این وضعیت، مغازه قنادی “پیمان جوانمردان” واقع در خیابان فرودسی سنندج که پس از اعتصاب عمومی پلمپ شده بود روز دوشنبه ۲۴ خردادماه بازگشایی گردید، اما خود وی در ساعت ۷ همان روز بازداشت شد.

بر پایه همین گزارش در شهرستان کامیاران نیز ماموران اداره اماکن برای چندمین بار متوالی به مغازه‌ یک فعال کارگری و از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری به نام “فرهاد ابراهیمی” حمله کرده و ضمن توقیف اجناس وی، از او خواسته اندخود را به اماکن این شهر معرفی نماید.

لازم به یادآوری است که در ۲۳ اردی بهشت ماه، اعتصاب گسترده ای در اکثر مناطق کرد نشین در اعتراض به اعدام شدگان ۱۹ اردی بهشت که ۴ تن از ایشان کرد بودند، شکل گرفت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید