خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت وخیم بهداشت و تغذیه در زندان اوین

وضعیت وخیم بهداشت و تغذیه در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – وضعیت بهداشت و تغذیه زندانیان در زندان اوین بسیار نامطلوب و غیر استاندارد است و این امر موجب بیماری بسیاری از زندانیان شده است.

به گزارش جرس، قطع گاز، به مدت طولانی موجب شده تا امکان استحمام برای زندانیان وجود نداشته باشد. همچنین تعدادی از بندها به حدی شلوغ است که زندانیان در راهروهای بدون کف پوش شب‌ها را سپری می کنند.
از لحاظ تغذیه نیز، زندانیان در مضیقه شدید قرار دارند و کیفیت و کمیت غذاها بسیار پایین است. به گفته زندانیان بسیاری از مواقع غذای آنان تنها سیب زمینی پخته، سوسیس خام یا برنج سفید است.

همچنین در بعضی از بندها مانند اندرزگاه ۷، دو هفته گاز قطع بوده و زندانیان قادر به استحمام و تهیه غذای مورد نیاز خود نیستند، از مصرف گوشت سفید و قرمز و ماهی به طور کامل محرومند و تعدادی از آنان دچار سوء تغذیه و کاهش وزن شدید شده اند.

گفتنی است در این اندرزگاه، علاوه بر زندانیان مالی و دستگیرشدگان ناشناس بعد از انتخابات، مرعشی، میردامادی، مجید توکلی و عماد بهاور نیز حضور دارند. نوری زاد نیز اخیرا از این اندرزگاه به بند ۳۵۰ منتقل شده است.
همچنین از بند زنان نیز خبر می‌رسد که به دلیل شلوغی بسیار زیاد، کمبود غذا و سرما، بسیاری از زندانیان دچار بیماری شدند و بهداری زندان، قادر به پاسخگویی و درمان این افراد نیست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید