خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۹, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۳۱ ساعت ۱۳:۴۹:۵۳

    خانه  > کودکان  >  تداوم فقر در کشور، کودکان محروم از تحصیل را افزایش داده است

تداوم فقر در کشور، کودکان محروم از تحصیل را افزایش داده است

خبرگزاری هرانا – عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: آموزش و پرورش همزمان با ثبت نام دانش‌آموزان به محرومان از تحصیل و خروجی‌های نظام آموزش و پرورش هم توجه کنند.

جاوید سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا به لزوم حمایت نهادهای متولی از کودکانی که به دلیل فقر از ناحیه خانواده دچار غفلت می‌شوند اشاره کرد و ادامه داد: لازم است تا نظام مددکاری اجتماعی در مدارس واقع در مناطق آسیب پذیر تشکیل شود تا خدمات مددکاری اجتماعی در این نواحی که فقر، فشار بیشتری را به خانواده‌ها وارد می‌کند ،ارائه شود.

او افزود: نظام مددکاری اجتماعی در این مناطق باید مانع از این شود که کودکان در معرض فشار، از تحصیل محروم شوند چرا که محروم ماندن کودک از تحصیل یعنی پرتاب کودک به سمت روابط کاری و اقتصادی .

به گفته عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان، فقر کودک یعنی تداوم فقر در آینده و آسیب‌پذیری آنها در زمان رشد که کودک را از بعد عاطفی،ذهنی و اجتماعی دچار تاخیر در رشد کرده و از قابلیت‌های زندگی آینده‌اش محروم می‌کند.

سبحانی با بیان اینکه میان خط فقر و آسیب‌پذیری کودکان ارتباط زیادی وجود دارد ادامه داد: این معضل باعث تداوم بین نسلی چرخه فقر می‌شود ؛ کودکانی که سوء‌تغذیه داشته و به تنوع و بازی دسترسی ندارند ،وارد چرخه کار شده و قابلیت‌های اصلی خود را از دست می‌دهند.

او افزود: به تناسب افزایش آسیب‌پذیری کودکان و خانواده‌ها شاهد افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید