خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۹, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۳۱ ساعت ۹:۱۰:۳۱

    خانه  > زنان  >  اشتغال دغدغه اصلی زنان سرپرست خانوار است

اشتغال دغدغه اصلی زنان سرپرست خانوار است

خبرگزاری هرانا – سید‌ علی محمد موسوی مبارکه در گفت‌وگو با باشگاه خبری فارس، اشتغال را مهم‌ترین مشکل زنان سرپرست خانوار بیان کرد و اظهار داشت: مجلس توجه خوبی به این مسئله داشته و سعی بر ساماندهی مشکلات زنان سرپرست خانوار دارد.

وی به مسائل و مشکلات فرزندان زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: از آنجایی که بیشتر این زنان همسران خود را از دست داده‌اند و نقش پدری را هم برای فرزندان ایفا می‌کنند، اگر وضعیت اشتغال برای این دسته از زنان فراهم شود بسیاری از مشکلات فرزندانشان نیز حل خواهد شد.

این نماینده مجلس در ادامه این مطلب در خصوص مشاغل خانوادگی افزود: مشاغل خانوادگی عموماً شامل زنان می‌شود؛ زنان سرپرست خانوار در بیرون از منزل برای داشتن شغل با مشکلاتی نظیر اجاره روبرو هستند بر همین اساس قانون حمایت از مشاغل خانوادگی ابلاغ شد.

موسوی مبارکه خاطرنشان کرد: با برنامه‌های پیش‌بینی شده، مجلس بعضی از مصوبات قانون حمایت از مشاغل خانوادگی را تصویب کرد؛ این قانون می‌تواند بسیاری از مشکلات زنان سرپرست خانوار را حل کند.

نماینده مبارکه در مجلس در خصوص راهکارهایی که برای نقش‌آفرینی زنان سرپرست خانوار وجود دارد گفت: اکثر زنان سرپرست خانوار هنرمند هستند اگر به موقع از آنها حمایت و رسیدگی شود هر یک از این افراد کارآفرین می‌شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، حمایت از مشاغل خانوادگی را مهم‌ترین وظیفه دولت در حمایت از زنان سرپرست خانوار دانست و تصریح کرد: دولت با ایجاد شغل، ارائه تسهیلات در زمینه مسکن و فراهم کردن زمینه مساعد برای بیمه‌، می‌تواند گامی مهم در جهت حمایت از این افراد بردارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید