خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۷ ساعت ۸:۰۱:۴۱

    خانه  > زندانیان  >  تداوم بلاتکلیفی مجید دری، دانشجوی ستاره دار زندانی

تداوم بلاتکلیفی مجید دری، دانشجوی ستاره دار زندانی

خبرگزاری هرانا – مجید دری، از فعالین دانشجویی هم چنان در بند ۳۵۰ اوین بلاتکلیف است و با درخواست مرخصی وی مخالفت شده است.

به گزارش کلمه، خانواده ی دری با مراجعه به دادستانی بارها درخواست مرخصی و یا آزادی بدون وثیقه تا زمان قطعی شدن حکم فرزندشان را ارائه کرده اند که تاکنون هیچ پاسخی به پیگیری های مکرر آنها داده نشده است.

مجید دری فعال دانشجویی و عضو شورای دفاع از حق تحصیل دانشجویی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به یازده سال حبس تعزیری محکوم شده است و ماه هاست که به درخواست تجدید نظرخواهی وی در دادگاه تجدیدنظر دادگاه انقلاب رسیدگی نشده است.

مجید دری از این یازده سال زندان، پنج سال آن را باید در تبعید و در زندان شهر ایذه بگذراند.

وی هم‌اکنون دهمین ماه بازداشت موقت خود را در زندان اوین می‌گذراند و به گفته خانواده اش مجید دری که یکی از دانشجویان ستاره دار است، پس از انتخابات در تهران نبوده و هیچ نقشی در اعتراضات پس از انتخابات نداشته است.

دانشجویان محروم ازحق تحصیل که با عنوان “دانشجویان ستاره‌دار” شناخته می‌شوند، در روزهای قبل از انتخابات، اعتراض های گسترد‌ه‌ای را علیه محمود احمدی‌نژاد، انجام دادند. این دانشجویان که در دوران ریاست جمهوری وی از ادامه تحصیل محروم شده بودند، در تجمع‌های خود، به سخنان وی در جریان مناظرات تلویزیونی اعتراض کردند. احمدی‌نژاد در این مناظره‌ها ادعا کرده بود که هیچ دانشجوی ستاره‌داری در دوره‌ی او وجود نداشته است.

هفت نفر از این دانشجویان ستاره‌دار، در روزهای پس از انتخابات بازداشت شدند و شیوا نظر آهاری ، مجید دری و ضیا الدین نبوی، دانشجویان سه تن از ایشان اند که هم چنان در زندان اوین هستند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید