خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۷ ساعت ۵:۰۲:۳۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احضار مجدد علی کلائی به شعبه‌ی سوم بازپرسی

احضار مجدد علی کلائی به شعبه‌ی سوم بازپرسی

خبرگزاری هرانا – علی کلایی، از اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر بر اساس احضاریه کتبی که روز یکشنبه ۵ اردی بهشت ماه به دستش رسیده است، بار دیگر به دادگاه احضار شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، او باید ظرف سه روز خود را به منظور “تکمیل تحقیقات” به شعبه سوم بازپرسی معرفی کند.

هم چنین شعبه ۴ بازپرسی دادگاه انقلاب نیز صبح دوشنبه علی کلایی را به صورت تلفنی احضار کرده است. دلیل این احضار شفاهی نیز اخذ آخرین دفاع و تکمیل پرونده عنوان شده است. این شعبه پیش تر نیز علی کلایی را در فروردین ماه به صورت شفاهی احضار کرده بود.

علی کلایی، در ۱۸ بهمن‌ماه سال گذشته بازداشت و پس از یک هفته با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد. او اردی بهشت ماه سال ۸۸ نیز برای دومین بار بازداشت شده بود و قریب به دو ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می شد. کلایی هم چنین در آذرماه سال گذشته از سوی شعبه ۱۰ دادگاه انقلاب تهران در رابطه با پرونده ی بازداشتش در آذرماه ۸۶ به یک‌سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

لازم به یادآوری است علی کلایی از فعالان دانشجویی است که در جریان بازداشت گستردهٔ فعالین دانشجویی طیف چپ، در ۱۳ آذرماه ۱۳۸۶ بازداشت شد و بعد از گذراندن ۵۷ روز زندان که ۳۶ روز آن را در سلول انفرادی به سر برده بود با وثیقه ۸۰ میلیون تومانی آزاد شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید