خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سه سال حبس و دو میلیون ریال جزای نقدی برای دکتر اکبر کرمی

سه سال حبس و دو میلیون ریال جزای نقدی برای دکتر اکبر کرمی

خبرگزاری هرانا – دادگاه انقلاب شهرستان قم دکتر اکبر کرمی نویسنده، پژوهشگر دینی و فعال حقوق بشر را به ۳ سال حبس و دو میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

نیروهای انتظامی دکتر کرمی را در شرایط فوق امنیتی به محل دادگاه انقلاب قم آورده و رای دادگاه بدوی را به وی ابلاغ کرده و او را به سرعت به زندان منتقل نمودند.

به گزارش اخبار روز، این دادگاه دکتر کرمی را به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار مقالات و مصاحبه ها از جمله پرداختن به حادثه ۱۸ تیر و حمایت از بازداشت شدگان آن، تبلیغ علیه نظام در ارتباط با دفاع از جریان فتنه پس از انتخابات و بازداشت شدگان و حمایت از سازمان منافقین با عنوان دستگیر شدگان کودتای ۲۲ خرداد، تبلیغ علیه نظام با عنوان “حاکمیتی که مخالفان و منتقدان خود را درخیابان ها و در مقابل چشم جهانیان به گلوله می بندد”،تبلیغ علیه نظام با بکار بردن کلماتی چون استبداد ایرانی و نیز عنوان تضییع حقوق زنان و وجود فساد و فحشاء در جامعه، همچنین عنوان “نقض گسترده حقوق بشر با فرآیند ننگین سرکوب و سانسور”، حمایت از گروهک ریگی با عنوان “و نوبت خویش را انتظار می کشیم بی هیچ خنده ای” و مصاحبه با رادیو فردا به یکسال حبس محکوم کرد.

این دادگاه همچنین دکتر کرمی را به اتهام توهین به رهبری از جمله زیر سوال بردن رهبری با بکار بردن کلمه ولایت رها و فرا شرع، سو ءاستفاده های مالی رهبری، حمایت رهبری از سانسور و سرکوبگران و خونریزی با مقاله “حد فاصل انقلاب تا آزادی” بکارگیری جمله تشنگان قدرت با داعیه فریبکارانه، تخریب رهبری در مقایسه با شاه با عنوان به “کاهن دست نزنید”، زیر سوال بردن بیانات رهبری در مورد مشارکت مردم در انتخابات و نام بردن از آن به عنوان فریبکاری و خیالبافی تهوع آور و عوام فریبی و… به ۲ سال حبس محکوم نمود. هم چنین دادگاه وی را به اتهام نگهداری فایل ها ی غیرمجاز به دو میلیون ریال جزای نقدی محکوم نمود.

دادگاه هم چنین حکم امحاء هارد رایانه که حاوی مقالات و نوشته های نامبرده بود را صادر نمود.

هم چنین اعلام شده است که پرونده دیگری برای دکتر اکبر کرمی در دادگاه عمومی قم در دست رسیدگی می باشد که از جمله اتهام های آن اشاعه فحشاء از طریق انتشار مقالات و مصاحبه با موضوع برابری جنسی و دفاع از حقوق زنان می باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید