خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۹, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۲۹ ساعت ۱۴:۲۶:۰۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  قوه قضائیه توقیف پروانه حزب مشارکت و سازمان مجاهدین را تایید کرد

قوه قضائیه توقیف پروانه حزب مشارکت و سازمان مجاهدین را تایید کرد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: قوه قضائیه توقیف پروانه فعالیت احزاب مشارکت و سامان مجاهدین انقلاب اسلامی را که از سوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب صادر شده بود، تایید کرد.

محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو با مهر، با تاکید بر اینکه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، فروردین ماه سال جاری پروانه فعالیت احزاب مشارکت و مجاهدین انقلاب اسلامی را توقیف کرد، افزود: در پی این موضوع احزاب توقیف شده می توانستند از اقدام کمیسیون شکایت کننده که ظاهرا حزب توقیف شده مشارکت این درخواست را به دادستان ارائه کرد و درخواست آنان از سوی دادگاه رد شد.

وی با بیان اینکه براساس اعلام دادستانی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی نیز دادخواستی برای مصوبه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به دادگاه ارائه نداده است، افزود: این نشان می‌دهد که این تشکل اعتراضی در این زمینه نداشته است و اعتراض حزب مشارکت نیز از سوی مقام قضائی رد شده است.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با تاکید بر اینکه براساس اعلام دادستان عمومی و انقلاب تهران فعالیت این دو حزب غیرقانونی است ادامه داد: کمیسیون ماده ۱۰ احزاب از مقام قضائی درخواست انحلال این دو حزب را داشته که تاکنون در این زمینه پاسخی به کمیسیون اعلام نشده است.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور، تاکید کرد: توقیف پروانه احزاب از اختیارات قانونی کمیسیون ماده احزاب است.

هفته گذشته برخی از رسانه از قانونی بودن فعالیت حزب مشارکت اسلامی خبر داده بودند که این اخبار واکنش مقام وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را در پی داشت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید