خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۹, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۲۹ ساعت ۱۴:۱۵:۰۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه محبوبه کرمی ۷ تیرماه برگزار می شود

دادگاه محبوبه کرمی ۷ تیرماه برگزار می شود

خبرگزاری هرانا – دادگاه رسیدگی به پرونده محبوبه کرمی، فعال حقوق زنان هفتم تیرماه در شعبه ۲۶ به ریاست قاضی پیرعباسی برگزار خواهد شد.

وی با اتهامات “عضویت در کمپین یک میلیون امضا” ، “شرکت در تجمع های غیر قانونی” و “عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر” روبه‌رو است و بیش از ۱۰۰ روز را در بازداشت گذرانده است. این ششمین بار است که محبوبه کرمی به اتهامات مشابه زندانی می شود و در کلیه پرونده های وی حکم تبرئه صادر شده بود.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، محبوبه کرمی از تاریخ ۱۱ اسفندماه در بند سپاه زندان اوین نگه‌داری می‌شود، و در طی این مدت از استفاده از حق مرخصی محروم بوده است. او مدت زیادی از دوران بازداشت خود را تحت بازجویی‌‌های طولانی و فشار برای اعتراف تلویزیونی سپری کرده است.

به گفته نزدیکان محبوبه کرمی وضعیت جسمی او نگران کننده است و با گذشت بیش از سه ماه از بازداشت، وی همچنان تحت درمان داروهایی برای جلوگیری از افسردگی و پریشانی است، بنا بر گزارش‌های رسیده میزان این داروها افزایش یافته است و ادامه‌ی روند بازداشت سلامت روانی او را به طور جدی به خطر خواهد انداخت.

گفتنی است محبوبه کرمی هنگام بازداشت موفق به دیدار و خداحافظی با پدر بیمار خود نشده است و در طول این مدت هم پدر او به دلیل بیماری امکان ملاقات با او را نیافته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید