خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  اجرای طرح عفاف‌و‌حجاب از مهدکودک‌ها تا نهاد خانواده

اجرای طرح عفاف‌و‌حجاب از مهدکودک‌ها تا نهاد خانواده

خبرگزاری هرانا – مصطفی محمدنجار، وزیر کشور جمهوری اسلامی، در نظر دارد با رویکردی فرهنگی طرح عفاف‌ و ‌حجاب را از مهدکودک‌ها تا نهاد خانواده نهادینه کند.

به گزارش ایلنا، مصطفی محمدنجار در گردهمایی مدیران کل امور زنان استانداریهای کشور گفت: امر به معروف و نهی‌از منکر شرایطی دارد و کسی که می‌خواهد امر به معروف و نهی از منکر کند باید ابتدا بداند که منکر چیست و هم چنین شرایط امر به معروف و نهی از منکر را داشته باشد.

او ادامه داد: گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در کشور کار فرهنگی دیربازده و زمان‌بری است و برخورد با آن نیاز به پختگی دارد اگر اقدامات صحیحی در رابطه با ترویج حجاب و عفاف در کشور صورت نگیرد به جای اینکه ابرو را درست کنیم چشم را هم کور می‌کنیم.

وی گفت: برخی از نابه هنجاری‌هایی که هم‌اکنون در جامعه وجود دارد بازخورد رفتارهای غلط در حوزه فرهنگی بوده است و بهترین راه مبارزه با بی‌حجابی ارتقای فرهنگ عمومی و مصون‌سازی جامعه است. او اضافه کرد: استفاده از طلاب جوان در نیروی فرهنگی برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف سال گذشته شروع شده و امسال نیز دنبال می‌شود.

نجار گفت: برخی افراد بر این اعتقادند که وزارت کشور اقدامی در زمینه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف انجام نداده است در حالی که اقداماتی در حال انجام است اما در سال گذشته به دلیل انتخابات و فتنه‌های پس از آن سرمان شلوغ بود و تا حدودی روند کار کند شد اما امسال با جدیت بیشتری طرح پیگیری می‌شود بنابر این گفته برخی افراد کج‌فهم در زمینه عدم برخورد و حساسیت در حوزه مسائلی مربوط به حجاب و عفاف در وزارت کشور صحت ندارد.

او در زمینه ترویج فرهنگ اسلامی در مهدکودک‌ها گفت:‌ برای مهدکودک‌ها با همکاری بهزیستی و آموزش و پرورش برنامه جامعی داریم، هم‌اکنون در مهدکودک‌ها شاهد ناهنجاری‌هایی هستیم و امیدواریم با آموزش مربیان و آموزش بازی‌های مناسب به کودکان فرهنگ اسلامی را در مهدکودک‌ها شاهد باشیم.

او در مورد نهاد خانواده گفت: در نظام حقوقی اسلام زن و مرد از حقوق یکسان برخوردارند و تفاوت‌های اندک حقوقی میان زن و مرد نشان‌دهنده برتری یک جنس بر جنس دیگر نیست.

نجار گفت: ستاد صیانت از حقوق شهروندان با همکاری دستگاه‌های مختلف طرح حجاب و عفاف را پیگیری می‌کند. ترویج فرهنگ حجاب و عفاف به صورت فراگیر ابتدا از ادارات شروع می شود.

وی هم چنین برخورد قاطع با باندهای فساد و فحشا را از دیگر لوازم گسترش حجاب و عفاف در جامعه دانست و گفت: گاهی اوقات اقدامات سلبی نیز لازم است و در این زمینه با نیروی انتظامی هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد.

وزیر کشور جمهوری اسلامی گفت: برای گسترش حجاب و عفاف رویکرد ما رویکردی فرهنگی است و معتقدیم جنجال‌آفرینی در این زمینه بی‌فایده است و باید کار فرهنگی صورت گیرد. کار فرهنگی نیز دیربازده است اما نتیجه مطلوبی را به دنبال دارد.

وزیر کشور گفت: نباید حوزه فرهنگ را سیاسی کنیم زیرا نتایج مثبتی به بار نمی‌آورد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید