خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۹, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۲۶ ساعت ۱۷:۱۵:۴۵

    خانه  > زندانیان  >  هفت چهره سیاسی بازداشت شده خواستار تحقیق و تفحص مجلس از بازداشت‌ها، بازجویی‌ها و محاکمات غیرقانونی شدند

هفت چهره سیاسی بازداشت شده خواستار تحقیق و تفحص مجلس از بازداشت‌ها، بازجویی‌ها و محاکمات غیرقانونی شدند

خبرگزاری هرانا – ۷ نفر از زندانیان سیاسی پس از انتخابات ریاست جمهوری در نامه‌ای به هیات ریسه مجلس شورای اسلامی، با طرح ۹ سرفصل، از تخلفات گسترده در حوزه بازداشت‌ها، بازجویی‌ها و محاکمات چهره‌های سیاسی، مطبوعاتی و زندانیان سیاسی، خواستار تحقیق و تفحص مجلس از این روند شدند.

به گزارش آفتاب، محسن امین‌زاده، سید مصطفی تاج‌زاده، عبدالله رمضان‌زاده، محسن صفایی فراهانی، فیض‌الله عرب‌سرخی، محسن میردامادی و بهزاد نبوی که این نامه را امضاء نموده‌اند از هیات ریسه مجلس خواستند تا با تحقیق و تفحص خود، میزان رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران را در مورد بازداشت‌ها و محاکمه‌های انجام شده به اطلاع ملت ایران برساند.

نسخه‌ای از این نامه نیز در اختیار فراکسیون خط امام مجلس قرار گرفت و طی دو هفته گذشته، محمدرضا تابش دبیر کل این فراکسیون، با پیگیری مستمر و طی ۴ نشست با رئیس مجلس شورای اسلامی و نایب ریس مجلس خواستار بررسی موضوع شده است.

متن این نامه که نویسندگان آن برای ارایه اطلاعات به هیات تحقیق و تفحص‌های مجلس اعلام آمادگی کرده‌اند، به زودی منتشر خواهد شد.

گفتنی است با توجه به رد دو هفته پیش در خواست یکی از اعضای هیات ریسه فراکسیون خط امام مجلس برای تحقیق و تفحص از وضعیت بازداشتگاه‌ها از سوی مجلس، امکان طرح دوباره این موضوع با ابهامات زیادی روبرو است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید