خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اعتصاب صدها تن از کارگران استان کرمان در اعتراض به اخراج قریب الوقوع

اعتصاب صدها تن از کارگران استان کرمان در اعتراض به اخراج قریب الوقوع

خبرگزاری هرانا – چهارصد تن از کارگران کارخانه گندله‌سازی شرکت سنگ آهن گل‌گهر سیرجان، از روز دوشنبه ۲۴ خرداد ماه، دست به اعتصاب زده اند.

به نقل از جرس، کارگران این واحد تولیدی، در اعتراض به اعلام نتایج آزمون استخدامی این شرکت، دست از کار کشیده و اعتصاب کرده اند و این اعتصاب پس از آن شکل گرفت که در نتایج آزمون استخدام گندله سازی، تنها چهل تن از کارگران سابق پذیرفته شده اند و سایر کارگران و تکنسین‌های مجتمع پذیرفته نشده اند و اخراج می شوند.

واحد گندله سازی سیرجان (شهرستانی در غرب استان کرمان)، ۱۴ فروردین ماه امسال، توسط محمود احمدی نژاد افتتاح شد.

گزارش مذکور خاطرنشان می سازد کارگران اعتصاب کننده صبح دیروز و امروز در بلوار مالک اشتر سیرجان در مقابل واحد اداری شرکت گل‌گهر تجمع کرده‌اند.

یکی از کارگران حاضر در تجمع که خواست نامش فاش نشود به سامانه خبری کلمه گفته بود “ما سال ها برای راه اندازی گندله سازی زحمت کشیدیم اما مسوولان به بهانه برگزاری آزمون می‌خواهند ما را اخراج کنند و برخی افراد دارای رابطه را جایگزین ما کنند.”

او با اشاره به وعده مسوولان ارشد گل‌گهر برای در اولویت قرار دادن کارگران فعلی در مرحله استخدام، افزود: “قبلا مدیرعامل کنسرسیوم مجری طرح گندله‌سازی در پاسخ اعتراض‌ها، وعده داد که نیروهای فعلی در اولویت باشند اما با اعلام نتایج آزمون مشخص شد که فقط ده درصد از کارگران فعلی را پذیرفته‌اند که تازه باید در مرحله گزینش هم شرکت کنند.”

یکی دیگر از کارگران شرکت کننده در این تجمع، برگزاری آزمون را “نمایشی” می‌داند و می‌گوید”از همان اول معلوم می خواهند ما را مرخص کنند. الان چند هفته هست که می بینیم افرادی که با برخی مسوولان شهر و خود شرکت نسبت دارند گروه گروه وارد گندله سازی شده اند و آمد‌ن‌ها هیچ ربطی هم به برگزاری آزمون ندارد. زیرا افراد نهایی استخدام شده هنوز اعلام نشده است.”

این اعتراض‌ها در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این در فروردین‌ماه امسال و در زمان حضور محمود احمدی‌نژاد برای افتتاح مجتمع گندله‌سازی، کارگران به رییس دولت گفته بودند که مسوولان قصد اخراج آن ها را دارند.

همزمان خبری منتشر شد، مبنی بر اینکه گروهی از پیمانکارانی که در سال های پیش در راه اندازی و نصب دستگاه های این مجتمع فعالیت داشته اند نیز،هنوز نتوانسته اند مطالبات مالی خود را دریافت کنند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید