خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۹, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۲۴ ساعت ۲۰:۱۹:۲۳

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هرانا؛ بازداشت دو دانشجوی دانشگاه تبریز

هرانا؛ بازداشت دو دانشجوی دانشگاه تبریز

خبرگزاری هرانا – به دنبال برخوردهای امنیتی و بازداشت های گسترده ی فعالین سیاسی آذربایجان و تشدید برخوردها با فعالین جنبش دانشجویی، صدرا آقاسی و نعیم احمدی از فعالین دانشجویی دانشگاه تبریز و از اعضا انجمن اسلامی دانشگاه،روز دوشنبه ۲۴ خرداد بازداشت شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نعیم احمدی دانشجوی رشته ی زمین شناسی دانشگاه تبریز و دبیر انجمن اسلامی دانشکده ی علوم طبیعی، عضو شورای سردبیری نشریه ی دانشجویی تلنگر و از اعضای کمیته ی مرکزی انجمن ادبی سهند، پیش از این و در تجمع ۶ مهر ۸۷ این دانشگاه در اعتراض به بازداشت دانشجویان دانشگاه تبریز به کمیته انضباطی احضار شده بود. احمدی هم چنین پیشتر نیز در پی تحصن سه روزه دانشگاه تبریز در خرداد ۸۶ به دو ترم محرومیت از تحصیل محکوم شده بود.

صدرا آقاسی نیز عضو شورای سردبیری نشریه ی دانشجویی تلنگر و از اعضای کمیته ی مرکزی انجمن ادبی سهند است که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۲ خرداد ۸۸ در ستاد مهدی کروبی فعالیت داشت.

در روزهای گذشته برخورد با فعالین آذربایجانی شدت یافته است تا جایی که هم اکنون بیش از ۱۵ تن از شهروندان ترک بازداشت شده در شهرهای مختلف از جمله تهران، کرج، صوفیان، میاندوآب، ماکو،خوی، تبریز و ارومیه کماکان در باداشت به سر می برند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید