خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۶ ساعت ۱۱:۳۰:۱۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ اصرار قاضی مقیسه به صدور حکم اشد مجازات به دلیل خصومت با یک وکیل

هرانا؛ اصرار قاضی مقیسه به صدور حکم اشد مجازات به دلیل خصومت با یک وکیل

خبرگزاری هرانا – محمد مصطفایی معتقد است میلاد فدایی، یکی از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری که پنج ماه قبل بازداشت شده است، به علت خصومت و حساسیت خاصی که مقیسه، قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب با مصطفایی داشت به یک سال حبس تعزیری غیر قانونی محکوم شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، مصطفایی، وکیل فدایی در این باره گفت: “به دلیل حساسیتی که قاضی مقیسه نسبت به من داشت مجبور شدم در دادگاه حاضر نشوم و خانم فائقه کوبر یکی دیگر از وکلای ایشان در دادگاه حاضر شدند. با این حال این قاضی دادگاه انقلاب یک سال حبس تعزیری را کسر نکرده و با وجود تاکید وزارت اطلاعات در استحقاق تخفیف مجازات برای ایشان قاضی مقیسه برای این جوان اشد مجازات را صادر نمود.”

این وکیل دادگستری با اشاره به اینکه از قاضی مقیسه به دلیل صدور حکم اشد مجازات برای میلاد فدایی به دادسرای انتظامی قضات شکایت کرده، ادامه داد: “به دلیل تخلفات عدیده ی قاضی مقیسه علیه وی شکایت کردم و امیدوارم هر چه سریعتر به شکایتم رسیدگی شود.”

وی از جمله تخلفات قاضی مقیسه را در این پرونده نگهداری بیش از موعد میلاد فدایی در بازداشت دانست.

مصطفایی در خصوص آخرین وضعیت پرونده ساسان آقایی نیز گفت: در اواخر سال گذشته به کرات به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب رفتم تا بتوانم موافقت قاضی مقیسه را برای فک قرار بازداشت موقت ساسان آقایی گرفته تا ایشان بتوانند با قرار وثیقه آزاد شوند. نامه نگاری های متعددی که صورت گرفت و با رفت و آمدهایی که پدر و مادر ساسان آقایی به شعبه داشتند قاضی پرونده قرار بازداشت موقت ساسان را گویا با این شرط که وکالت من عزل شود، پذیرفت و ساسان آقایی آزاد شد.

وی افزود: “زمانی که من برای مطالعه پرونده نزد قاضی مقیسه رفتم ایشان گفتند که قرار است شما را عزل کنند. دیروز هم از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تماس گرفته شد و مدیر دفتر شعبه اعلام کرد که ساسان آقایی من را عزل کرده است.”

وی ابراز امیدواری کرد که ساسان آقایی دیگر به زندان بازنگردد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید