خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  تجمع اعتراضی خانواده های دستگیر شدگان ۲۲ خرداد در مقابل پلیس پیشگیری و بازداشتگاه وزرا

تجمع اعتراضی خانواده های دستگیر شدگان ۲۲ خرداد در مقابل پلیس پیشگیری و بازداشتگاه وزرا

خبرگزاری هرانا – تعداد زیادی از خانواده های دستگیر شدگان روز ۲۲ خرداد در مقابل پلیس پیشگیری،بازداشتگاه وزرا و کلانتری ۱۴۸ تجمع کردند و خواستار آزادی فوری عزیزانشان شدند.

روز یکشنبه ۲۳ خرداد ماه ده ها نفر از خانواده های بازداشت شدگان روز ۲۲ خرداد در مقابل پلیس پیشگیری،بازداشتگاه وزرا و کلانتری ۱۴۸ تجمع کردند. عمده تجمع اعتراضی خانواده در مقابل پلیس پیشگیری بود.خانواده ها خواهان مطلع شدن از وضعیت و شرایط ، محل بازداشت و آزادی فوری عزیزانشان بودند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، اما مامورین امنیتی مستقر در پلیس پیشگیری برخوردی توهین آمیز با خانواده ها داشتند و از پاسخ دادن به خانواده ها خوداری می کردند. پاسخهای نیروهای امنیتی در پلیس پیشگیری به خانواده ها که با عربده کشی و داد وفریاد زدن همراه بود. آنها با کلماتی مانند؛ از اینجا برید ،برید برید،ما از آنها اطلاعی نداریم، اینجا نیستند و گاها هم خانواده ها را هل می دادند.

خانواده های دستگیر شدگان نسبت به برخوردهای توهین آمیز آنها اعتراض می کردند و به آنها هشدار می دادند که باید پاسخگو باشند و حق توهین کردند را ندارند. خانواده ها همچنین در مواردی اقدام به سر دادن شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد می نمودند.

تجمع اعتراضی خانواده ها از حوالی ساعت ۰۸:۳۰ آغاز شد و همچنان ادامه دارد. آنها به نیروهای سرکوبگر اعلام می کردند که تا آزادی فوری عزیزانشان از آنجا نخواهند رفت.

از طرفی دیگر از کانالهای غیر مستقیم به تعداد کمی از خانواده ها گفته شد که عزیزانشان به زندان اوین منتقل شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید