خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۶ ساعت ۱۰:۲۶:۲۵

    خانه  > اصناف  >  حذف موسوی از هیات موسس دانشگاه آزاد

حذف موسوی از هیات موسس دانشگاه آزاد

خبرگزاری هرانا – محمود احمدی‌نژاد با حذف نام میرحسین موسوی به عنوان یکی از اعضای هیات موسس دانشگاه آزاد، اساسنامه جدید این دانشگاه را ابلاغ کرد.

در اساسنامه جدید دانشگاه آزاد، اختیارات هیات موسس و هیات امنا و رئیس این دانشگاه نیز محدود شده است.

 

به گزارش رادیو زمانه، در این اساسنامه جدید، شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم و دفتر نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، ترکیب اصلی هیات اداره‌کننده دانشگاه آزاد را تعیین می‌کنند.

اساسنامه جدید همچنین دوره ریاست دانشگاه آزاد را به چهار سال محدود کرده است.

عبد‌الله جاسبی از زمان تاسیس دانشگاه آزاد، ریاست آن را بر عهده داشته و با این اساسنامه جدید، مقدمات برکناری وی فراهم شده است.

براساس بند دیگری از این اساسنامه، روسای واحد‌هایی از دانشگاه آزاد که دارای پنج هزار دانشجو یا بیشتر هستند، باید با نظر دولت تعیین شود.

دانشگاه آزاد در حال حاضر شامل ۳۵۷ دانشگاه در سراسر ایران است که نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانشجو در آن تحصیل می‌کنند.

اساسنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی از اولین سال‌های به قدرت رسیدن محمود احمدی‌نژاد در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته بود.

این شورا ۲۴ فروردین ماه سال‌ جاری، پس از برگزاری هفت جلسه، اساسنامه جدید دانشگاه آزاد را در ۲۵ ماده تصویب و برای اجرا ابلاغ کرد.

در اساسنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی، هیات مؤسس این دانشگاه شامل اکبر هاشمی رفسنجانی، عبدالکریم موسوی اردبیلی، عبدالله جاسبی، علی‌اکبر ولایتی، حسن حبیبی، حسن خمینی، محسن قمی و حمید میرزاده است.

هیات موسس اولیه این دانشگاه شامل آیت‌الله علی خامنه‌ای، اکبر هاشمی رفسنجانی، آیت‌‌الله موسوی اردبیلی، احمد خمینی، میرحسین موسوی و عبدالله جاسبی بود.

گفتنی است شورای عالی انقلاب فرهنگی، دی ماه ۸۸ نیز میرحسین موسوی را از ریاست فرهنگستان هنر برکنار کرده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید