خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۲۲ ساعت ۱۶:۰۵:۰۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ فضای میلیتاریستی در بسیاری از شهرهای کشور/ خشونت در تجمع دانشگاه تهران

هرانا؛ فضای میلیتاریستی در بسیاری از شهرهای کشور/ خشونت در تجمع دانشگاه تهران

خبرگزاری هرانا – در اولین سالگرد اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات، دستگاه امنیتی به ایجاد فضایی میلیتاریستی جهت سرکوب هرچه بیش تر معترضان در بسیاری از شهرهای کشور روی آورده و دانشجویان معترض در دانشگاه تهران را مورد ضرب و شتم قرار داده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، فضای حاکم بر شهرهای مشهد، کرمان، اصفهان، شیراز، اهواز، ساری، یزد، رشت عموما و تهران خصوصا به صحنه ی مانور پلیس و نیروهای لباس شخصی بدل شده و برای ایجاد فضای رعب و وحشت این افراد با بی سیم های روشن در بین مردم تردد می کنند.

گزارش های رسیده حاکی از درگیری های پراکنده در خیابان ها و میادین مرکزی شهر منجمله خیابان های وصال، امیر آباد، خیابان آزادی، ایستگاه مترو ۱۵ خرداد، اطراف پل حافظ، ایستگاه مترو دروازه دولت، میدان فردوسی، خیابان جمهوری، میدان ونک، خیابان طالقانی، میدان آرژانتین از بعداز ظهر امروز بوده است.

هم چنین شاهدان عینی خبر از تجمعات پراکنده ای در خیابان کارگر شمالی، اردی بهشت و سعادت آباد داده اند و در خیابان های ملاصدرا، حافظ، انقلاب، امیرآباد و ۱۶ آذر نیروهای امنیتی به ضرب و شتم معترضان روی آوردند.

در میدان امام حسین تا انقلاب و خیابان های اطراف نیز ترافیک سنگین حاکم شده است، در خیابان آزادی تقاطع نواب، یروهای امنیتی از عبور و مرور شهروندان جلوگیری کرده و هم چنین در بسیاری از نقاط شهر از جابه جایی مردم به وسیله ی اتوبوس های شرکت واحد و بی آر تی ممانعت به عمل آمده است.

دانشجویان معترض به دولت در دانشگاه تهران که امروز تجمعی اعتراضی برگزار کرده بودند، توسط افراد ناشناسی که خود را حراست دانشگاه می خواندند، مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. این افراد به فیلم برداری از دانشجویان معترض پرداختند.

گفتنی است در دانشکده هنر دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف نیز دانشجویان با سر دادن شعار، تجمعاتی اعتراضی شکل داده و بعضا مورد سرکوب قرار گرفتند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

فضای میلیتاریستی در بسیاری از شهرهای کشور/ تجمع در دانشگاه تهران

خبرگزاری هرانا – در اولین سالگرد اعراضات مردمی به نتایج انتخابات، دستگاه امنیتی به ایجاد فضایی میلیتاریستی جهت سرکوب هرچه بیش تر معترضان در بسیاری از شهرهای کشور روی آورده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، فضای حاکم بر شهرهای مشهد، کرمان، اصفهان، شیراز، اهواز، ساری، یزد، رشت عموما و تهران خصوصا به صحنه ی مانور پلیس و نیروهای لباس شخصی بدل شده و برای ایجاد فضای رعب و وحشت این افراد با بی سیم های روشن در بین مردم تردد می کنند.

گزارش های رسیده حاکی از درگیری های پراکنده در خیابان ها و میادین مرکزی شهر منجمله خیابان های وصال، امیر آباد، خیابان آزادی، ایستگاه مترو ۱۵ خرداد، اطراف پل حافظ، ایستگاه مترو دروازه دولت، میدان فردوسی، خیابان جمهوری، میدان ونک، خیابان طالقانی، میدان آرژانتین، دانشگاه تهران و دانشگاه شریف از بعداز ظهر امروز بوده است.

هم چنین شاهدان عینی خبر از تجمعات پراکنده ای در خیابان کارگر شمالی، اردی بهشت، سعادت داده اند و در خیابان های ملاصدرا، حافظ، انقلاب، امیرآباد و ۱۶ آذر نیروهای امنیتی به ضرب و شتم معترضان روی آوردند.

در میدان امام حسین تا انقلاب و خیابان های اطراف نیز ترافیک سنگین حاکم شده است، در خیابان آزادی تقاطع نواب و نیروهای امنیتی از عبور و مرور شهروندان جلوگیری کرده و هم چنین در بسیاری از نقاط شهر از جابه جایی مردم به وسیله ی اتوبوس های شرکت واحد و بی آر تی ممانعت به عمل آورده اند.

دانشجویان معترض به دولت در دانشگاه تهران امروز توسط حراست دانشگاه مورد ضرب و شتم افراد ناشناسی قرار گرفتند که خود را حراست دانشگاه می خواندند، قرار گرفتند.

هم چنین این افراد به فیلم برداری از دانشجویان معترض پرداختند. در دانشکده هنر دانشگاه تهران نیز با سر دادن شعار تجمعی اعتراضی شکل داده و بعضا مورد سرکوب قرار گرفتند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید