خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ شلیک گاز اشک آور و ضرب و شتم مردم تهران/ بازداشت دستکم ده شهروند

هرانا؛ شلیک گاز اشک آور و ضرب و شتم مردم تهران/ بازداشت دستکم ده شهروند

خبرگزاری هرانا – در اولین سالگرد اعتراضات مردمی به نتیجه انتخابات، مناطق مرکزی شهر تهران به صحنه درگیری بین هزاران تن از معترضین و نیروهای پلیس تبدیل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، از شب گذشته نیروهای سرکوبگر انتظامی و امنیتی به پادگان های اطراف میادین و خیابان های اصلی منتقل شدند و از صبح امروز فضای شهر تهران کاملا امنیتی گزارش شده است.

درگیری های نیروهای امنیتی با معترضین از ساعت ۱۶:۰۰ در خیابان های وصال، امیر آباد، خیابان آزادی، ایستگاه مترو ۱۵ خرداد، اطراف پل حافظ، ایستگاه مترو دروازه دولت، میدان فردوسی، خیابان جمهوری، میدان ونک، خیابان طالقانی، میدان آرژانتین، دانشگاه تهران و دانشگاه شریف آغاز شده است و تا لحظه تنظیم خبر ادامه دارد.

در درگیری های خیابان وصال به سمت انقلاب ماموران امنیتی اقدام به ضرب و شتم معترضین نمودند و جمعیت را پراکنده کردند؛ همچنین گزارشات رسیده از خیابان آزادی حکایت از تظاهرات های پراکنده در خیابان های اطراف دانشگاه تهران و شریف دارد، در ضد و خورد بین نیروهای امنیتی و لباس شخصی با معترضین دست کم ۱۰ تن بازداشت شدند.

نیروهای انتظامی و لباس شخصی برای پراکنده کردن معترضین اقدام به پرتاب گاز اشک آور در میدان آرژانتین و امیر آباد کرده اند و درگیری ماموران با معترضین در امیر آباد کماکان ادامه دارد.

نیروهای خودسر و بسیجی نیز در خیابان ابوریحان اقدام به ضرب و شتم معترضین کردند و درگیری در این خیابان همچنان ادامه دارد.

در اطراف خیابان طالقانی نیروهای پلیس ضد شورش اقدام به پرتاب گاز اشک آور کرده اند، شاهدان عینی گزارش میدهند که صدای تیراندازی در این منطقه شنیده شده است.

حراست دانشگاه تهران و شریف با همراهی نیروهای امنیتی مستقر در اطراف دانشگاه از ورود دانشجویان، اساتید و کارکنان به داخل دانشگاه ها جلوگیری می کنند.

نیروهای امنیتی مجهز به باتوم، گاز اشک آور و سپر هستند و لحظه به لحظه بر تعداد نیروهای امنیتی در مناطق مختلف افزوده می شود.

گزارشات تکمیلی ارسال خواهد شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید