خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹, 26th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۲۱ ساعت ۰:۳۵:۲۹

    خانه  > سایر گروهها  >  تلاش دستگاه امنیتی برای نشر اکاذیب / تکذیب بازداشت سخنگوی مجموعه

تلاش دستگاه امنیتی برای نشر اکاذیب / تکذیب بازداشت سخنگوی مجموعه

خبرگزاری هرانا – دبیرخانه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در پی درج اخبار کذب در خبرگزاری های حکومتی با موضوع بازداشت سخنگوی این گروه حقوق بشری، بیانیه ای در تکذیب موارد ذکر شده صادر کرد.

متن این بیانیه به قرار زیر است :

 

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از اسفندماه سال گذشته به صورت سیستماتیک آماج حملات رسانه ای و امنیتی حکومت ایران قرار گرفته است، در این رابطه و در حالی که این تشکل در حال پیگیری شکایت خود از دولت ایران به خاطر نشر اکاذیب و افترا به مسولان و کلیت مجموعه در سلسله تخریبهای رسانه ای اسفندماه سال قبل است، بار دیگر رسانه های نزدیک به دولت ایران به انتشار مطالب خلاف واقع مبادرت کرده اند. این رسانه ها بصورت جمعی و بر اساس الگوی عمل شناخته شده نیروهای امنیتی ضمن انتشار گزارشی که مدعی می شود آقای احمد باطبی، سخنگوی این مجموعه توسط پلیس نیویورک بر اساس افشاگری های! دولت ایران بازداشت شده است، با ذکر اتهامات مجدد و بی اساس دیگری که پیش تر به شیوه مستدل و جامع از سوی مجموعه به آنها پاسخ داده شده بود به دروغ پراکنی خود ادامه میدهد.
مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران ضمن اظهار تاسف از رویکرد دستگاه امنیتی و رسانه های نزدیک به آن در ایران، ضمن رد بازداشت و اساساْ حضور آقای باطبی در شهر مورد اشاره و همینطور بی اساس خواندن ادعای دولت ایران در خصوص مفتوح بودن پرونده ای بر علیه مسولان این تشکل در عرصه بین الملل که اتفاقاْ قسمتی از شکایت مجموعه از دولت ایران را نیز تشکیل میدهد، این دروغ پردازی را حسب تجربه پیش، زمینه یک جنگ رسانه ای مجدد بر علیه مجموعه ارزیابی می کند و پیشاپیش در خصوص آن به ویژه در مورد پخش اعترافات تلویزیونی همکاران دربند این مجموعه هشدار می دهد.

دبیرخانه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران
۲۱ خردادماه ۱۳۸۹

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید