خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  ممنوعیت استفاده از ارکستر در عروسی های یاسوج

ممنوعیت استفاده از ارکستر در عروسی های یاسوج

خبرگزاری هرانا – دادستان یاسوج با اشاره به استمرار طرح ساماندهی عروسی، اظهار کرد: با توجه به این‌که گروه ارکستر آثاری سوء از جمله مغایرت با موازین شرعی، ایجاد آلودگی صوتی و اخلال در نظم و سلب آسایش عمومی به همراه داشته و بیم انحراف جوانان و نوجوانان به سبب استفاده از آن وجود دارد، استفاده از این گروه در مراسم عروسی و جشن‌ها مطلقا ممنوع است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محمد موسوی پور هم چنین با اعلام این‌که کلیه قلیان‌های سطح استان جمع‌آوری می‌شوند، گفت: با کسانی که اقدام به عرضه قلیان کنند طبق قانون برخورد خواهد شد.

وی استفاده از اشعار با محتوای توهین‌آمیز به مقدسات و ایجاد تشریفات زائد بر سر راه ازدواج جوانان را از دیگر آثار سوء گروه‌های ارکستر برشمرد و گفت: این اقدام برای پیشگیری از وقوع جرایم احتمالی صورت می‌گیرد.

دادستان یاسوج خاطرنشان کرد: ضمن جلوگیری از استفاده از این نوع آلات موسیقی در صورت عدم توجه، عاملان و متمردین برای برخورد قانونمند به دادسراهای عمومی و انقلاب استان معرفی می‌شوند.

موسوی پور ادامه داد: این ممنوعیت عمومی است و شامل باغ‌ها، تالارها و عروسی‌ها در محله‌ها و منازل نیز می‌شود که در سراسر استان اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: ما جایگزینی برای ارکستر معرفی نمی‌کنیم و نظر نمی‌دهیم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید