خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احضار ماهانه دو دانشجو به بهانه بدحجابی به کمیته انضباطی دانشگاه صنعتی شریف

احضار ماهانه دو دانشجو به بهانه بدحجابی به کمیته انضباطی دانشگاه صنعتی شریف

خبرگزاری هرانا –  معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف درباره تعداد دانشجویان بدحجابی که به کمیته انضباطی این دانشگاه فراخوانده شده اند گفت: به طور میانگین در این دانشگاه در هر ۱۵ روز یک نفر به کمیته انضباطی احضار می شود.

به گزارش مهر، بیژن وثوقی وحدت با بیان این خبر افزود: دانشجویانی از این دانشگاه به کمیته انضباطی احضار شده اند اما تعداد آنها بسیار کم است چرا که در دانشگاهی که بیش از ۱۰ هزار دانشجو دارد احضار ۱۰ دانشجوی بدحجاب به کمیته انضباطی رقم کوچکی به شمار می آید.

وی اضافه کرد: هنگام ورود به دانشگاه به هر فردی که از نظر حجاب دچار موردی باشد تذکر داده می شود و در مواردی نیز از آنها تعهد کتبی اخذ می شود. این افراد در صورت تکرار به کمیته انضباطی فراخوانده شده و بر اساس روال آیین نامه انضباطی ابتدا تذکر شفاهی سپس تذکر کتبی می گیرند.

وثوقی وحدت راهکار بنیادین را گفتگو با این جوانان دانست و گفت: باید با دانشجو به صورتی برخورد کرد که این جوانان نسبت به اصل و ریشه حجاب جذب شوند. از این رو از اساتید خواسته ایم که در مدت زمان پنج دقیقه از کلاس خود، واقعیتهای پشت پرده بدحجابی را بیان کرده و بی ارزش بودن نمایان کردن جلوه های ظاهری را برای دانشجویان تشریح کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید