خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  پنج شهروند دیگر به دار آویخته شدند

پنج شهروند دیگر به دار آویخته شدند

خبرگزاری هرانا – تنها یک روز پس از اعدام ۱۳ نفر در زندان قزل حصار کرج، پنج نفر دیگر صبح روز سه شنبه ۱۷ خردادماه، به دار آویخته شدند.

سایت حقوق بشر ایران به نقل از روزنامه ی دولتی ایران گزارش می دهد که صبح سه شنبه پنج نفر به اتهام آدم‌ربایی، آزار و اذیت و قاچاق مواد مخدر در زندان به دار آویخته شدند. این روزنامه اشاره ای به مکان اعدام ها نکرد اما گمان می رود که این افراد در یکی از زندان های تهران اعدام شده باشند.

نخستین اعدامی، مرد ۳۳ ساله‌ای بود که به اتهام “آدم ربائی و اذیت و آزار یک پسر جوان” به اعدام محکوم شده بود. نفر دوم جوان ۲۱ ساله به اتهام “ربودن و اذیت و آزار یک دختر ۲۲ ساله با عقب افتادگی ذهنی”، نفرهای سوم و چهارم به اتهام “اذیت و آزار یک زن” به اعدام محکوم شده بودند. این گزارش توضیح بیشتری در مورد هویت این چهار نفر نداد. نفر پنجم که امروز اعدام شد فردی بود به نام مسعود (۳۳) که به اتهام حمل، نگهداری و در معرض فروش قرار دادن مواد مخدر در دادگاه انقلاب محاکمه و به اعدام محکوم شده بود.

هیچ یک از این اتهامات توسط منابع مستقل تائید نشده اند.

با این پنج نفر تعداد اعدام ها در سه روز گذشته به ۱۹ نفر رسید و انتظار می رود که با نزدیک شدن به سالگرد آغاز اعتراض های ضد حکومتی ۲۲ خرداد تعداد اعدام ها باز هم افزایش یابد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید