خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  صدور احکام جدید انضباطی در دانشگاه بین المللی قزوین

صدور احکام جدید انضباطی در دانشگاه بین المللی قزوین

خبرگزاری هرانا – در حالی که تنها چند روز تا ۲۲ خرداد ماه و نیز آغاز امتحانات پایان ترم دانشگاه ها باقی مانده است، فشار های وارده بر دانشجویان و اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین به شدیدترین شکل ممکن در چند مدت اخیر رسیده است، که این امر نشان از ترس و وحشت مسئولین از اقدامات احتمالی اعتراضی در نخستین سالگرد انتخابات خرداد ۸۸ دارد.

به گزارش دانشجونیوز در حالی که بیش از یک ماه از بازداشت دکتر حسن رئیسیان (عضو هیئت علمی گروه فیزیک) میگذرد، فرهاد فتحی دبیر تشکل اصلاح طلب این دانشگاه هفته گذشته و به اتهام صدور بیانیه در حمایت از دکتر رئیسیان بازداشت و با قرار کفالت آزاد شد. همچنین وی پیش از ۱۶ آذر نیز در بازداشت وزارت اطلاعات به سر برده بود.

اما به جز بازداشت فرهاد فتحی، احکام جدیدی توسط کمیته ی انضباطی دانشگاه در هفته جاری صادر شده است که به شرح زیر است:

۱- حامد هنرخواه: دانشجوی ترم آخر رشته روانشناسی، با تائید حکم اخراج خویش توسط کمیته تجدید نظر دانشگاه روبرو شد. این دانشجو در حالی با حکم قطعی اخراج مواجه شده که تنها چند واحد تا پایان تحصیلات چهار ساله ی او باقی مانده است.

۲- پیام حیدر قزوینی: دانشجوی ترم آخر رشته فقه و حقوق در تازه ترین حکم صادر شده بر علیه وی، به اخراج و سه سال محرومیت از کلیه دانشگاه ها محکوم شده است. وی که دبیر سابق تشکل اصلاح طلب این دانشگاه بوده است ترم گذشته نیز به دو ترم تعلیق با احتساب در سنوات محکوم شده بود. یام حیدر قزوینی که مسئول شاخه دانشجویی ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در استان قزوین در انتخابات سال گذشته بود مورد بیشترین هجمه توسط دانشگاه و نهادهای امنیتی بوده است که می توان به دو بار بازداشت وی در ۲۶ خرداد ماه سال گذشته و بازداشت در آستانه ۱۶ آذر اشاره کرد. همچنین وی با شکایت دو تن از نیروهای بسیج استان، اسفندماه گذشته به دادگاه احضار شده بود که جلسه دوم دادگاه وی در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

۳- فرزام معینی: دانشجوی ترم آخر رشته فقه و حقوق که ترم گذشته توسط کمیته انضباطی با حکم اخراج و سه سال محرومیت از کلیه دانشگاه ها روبرو شده بود با حکم قطعی دو ترم تعلیق از تحصیل با احتساب در سنوات محکوم شده است. وی نیز در آستانه ۱۶ آذر سال گذشته در بازداشت نیروهای امنیتی استان چند روزی را سپری کرده بود.

۴- فرشید آذرنیوش: دانشجوی ترم آخر رشته فقه و حقوق، که با حکم بدوی اخراج از دانشگاه روبرو بود، در جلسه تجدید نظر به ۲ ترم تعلیق از تحصیل محکوم شده است.

۵- سعید سکاکیان: دانشجوی رشته حسابداری و دبیر واحد سیاسی تشکل اصلاح طلب دانشگاه که در کمیته بدوی انضباطی به ۴ ترم تعلیق از تحصیل محکوم شده بود، با حکم قطعی ۲ ترم تعلیق از تحصیل با احتساب در سنوات مواجه شده است. وی نیز در آستانه ۱۶ آذر سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت گشته بود.

۶- فرهاد کیاشمشکی: دانشجوی ترم آخر رشته حقوق که به ۴ ترم تعلیق از تحصیل محکوم شده بود، با حکم قطعی ۲ ترم تعلیق از تحصیل روبرو گشته است.

۷- محمدرضا آقایاری: دانشجوی رشته ادبیات که به حکم بدوی ۳ ترم تعلیق از تحصیل محکوم شده بود، با حکم قطعی ۲ ترم تعلیق از تحصیل روبرو گشته است.

۸- دانیال کرانیان: دانشجوی رشته حقوق که به حکم بدوی ۳ ترم تعلیق از تحصیل محکوم شده بود، با حکم قطعی ۲ ترم تعلیق از تحصیل روبرو گشته است.

همچنین سید روح الله ترابی از دانشجویان نخبه دانشگاه بین المللی قزوین و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معدن، ترم گذشته با حکم اخراج خویش دانشگاه را ترک کرد.

این همه در حالی است که ارسلان ابدی، دانشجوی رشته عمران این دانشگاه که از عاشورای سال ۸۸ تا کنون در زندان اوین به سر می برد پس از برائت از اتهام محاربه در دادگاه بدوی به ریاست قاضی صلواتی به ۹ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است.

همچنین اخبار نگران کننده دیگری از این دانشگاه در اختیار دانشجونیوز قرار گرفته که حاکی از آن است تعداد زیادی از دیگر دانشجویان که اکثریت آن ها را دختران تشکیل می دهند به تازگی به کمیته انضباطی این دانشگاه احضار شده اند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید