خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احضار دانشجویان و فعالین سیاسی کرمانشاه در آستانه ۲۲ خرداد

احضار دانشجویان و فعالین سیاسی کرمانشاه در آستانه ۲۲ خرداد

خبرگزاری هرانا – در آستانه ۲۲ خرداد سپاه پاسداران کرمانشاه اقدام به احضار دانشجویان و فعالین پیشین ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و مهدی کروبی  کرده است.

به گزارش دانشجونیوز، تنها چند روز مانده به سالگرد انتخابات ریاست جمهوری، سپاه پاسداران شهر کرمانشاه  فعالین پیشین ستاد انتخاباتی مهندس موسوی و مهدی کروبی را به دفاتر بسیج احضار کرده و با اعمال فشار بر قوه قضائیه تا کنون حکم جلب چندین از فعالین مدنی شهر کرمانشاه را صادر کرده است.

افراد احضار شده در دفاتر پی گیری تهدید به بازداشت شده و بازجویان ضمن نشان دادن حکم قضائی جلب به احضار شدگان، از آنان می خواهند تا برگه ندامتنامه و برائت از موسوی را امضا کنند. در بخشی از این برائت نامه ها چنین آمده است:” پیش از انتخابات فعالیت سیاسی و حمایت ما از میرحسین موسوی به منظور حمایت از انقلاب و ایجاد روحیه و نشاط در مردم بوده است. برای آنکه آنها با شرکت خود در انتخابات از نطام حمایت کنند”. همچنین در بخشی دیگری از این ندامتنامه عنوان شده است:” اما هم اکنون از سران فتنه اعلام برائت می کنیم و از آنها می خواهیم تا دیر نشده است به آغوش ولایت و ملت بازگردند”.

پیش از این و در زمستان سال گذشته سپاه پاسداران دست به چنین اقدامی زده بود و فعالین سیاسی را بارها به جهت اخذ ندامتنامه به دفاتر پی گیری احضار کرده و تحت فشار قرار داده بود. این اعمال خودسرانه عکس العمل و واکنش برخی مقامات رسمی استان را درپی داشت تا آنجا که وزرات اطلاعات به منظور پایان دادن به این اقدامات، راسا وارد عمل شده و ده نفر از دانشجویان و فعالین مدنی را بازداشت کرد. این دانشجویان پس از گذشت ۳ هفته با قرار وقیقه از زندان آزاد شدند.

گفتنی است در پی این اقدامات فراقانونی سپاه پاسداران، فعالین دانشجویی و مدنی این شهر اقدام به مقابله به مثل کرده بودند و با توزیع شبنامه، نوشتن نامه به امام جمعه کرمانشاه، نمایندگان مجلس و وزیر علوم شرایط اسف بار امنیتی و اقدامات فراقانونی برخی نهادهای شبه امنیتی را بازگو کرده بودند.

درهفته های اخیر فشارها به منطور مرعوب ساختن معترضین مجددا افزایش یافته است. تا آنجا که ده ها تن از دانشجویان به کمیته انظباطی احضار شده و بسیاری  دیگر به دفاتر پی گیری احضار شده اند. حکم جلب تعدادی نیز صادر شده است که تاکنون خبر بازداشت کامران آسا و بردران مسیبیان مخابره شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید