خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۹, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۸ ساعت ۷:۵۵:۰۵

    خانه  > سایر گروهها  >  اینترنت استان قزوین به‌طور کامل قطع شده است

اینترنت استان قزوین به‌طور کامل قطع شده است

خبرگزاری هرانا – در حالی که حدود ۶ماه است شبکه اینترنت استان قزوین در خطوط ADSL با مشکلاتی مواجه شده است، طی ۲۴ ساعت گذشته اینترنت در این استان ‌به طور کلی قطع شده و هیچ‌گونه ارتباطی ‌وجود ندارد. 

در همین حال مسئولان شرکت مخابرات از پاسخ‌گویی امتناع می‌کنند.

به گزارش آفتاب، در حال حاضر قطع اینترنت در استان موجب شده که ارتباط خطوط بانک‌های قزوین به خصوص در حساب‌های اینترنتی هم‌چون جاری طلایی، سیبا، جاری فراگیر و … با مشکلاتی روبه‌رو شود و مردم در دریافت خدمات از دستگاه‌های ذی‌ربط با گلایه‌هایی از بی‌توجهی‌ مسئولان مربوطه همراه بوده است.

به‌همین خاطر تعدادی از کاربران اینترنت در قزوین بیانیه‌ای در این رابطه منتشر کرده‌اند و ابراز امیدواری کردند که هر چه زودتر مشکل آنها رفع شود.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

امروزه اینترنت جزء لاینفک زندگی خانواده‌ها شده است و گام‌های توسعه آن شتاب تصورناپذیری در دنیا یافته است. خوشبختانه این موضوع در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته و زمینه‌های ایجاد این بستر ارتباطی، پیشرفت چشم‌گیری در ساله‌ای اخیر یافته است. در شرایطی که هر روز شعارها و اقدامات عملی زمینه‌های ایجاد گسترش دولت و تجارت الکترونیک در محافل علمی و سازمان‌های دولتی

و خصوصی گام‌های رو به جلویی را می‌پیمایند مخابرات قزوین علی رغم تبلیغات خبری فراوان با بی‌توجهی به موضوعات یاد شده گام‌های عقب‌تری را می‌پیماید. 

تصور قطعی اینترنت در دنیای ارتباطی امروز که ابعاد زیان‌های جبران‌ناپذیر آن مراکز مختلف خصوصی و دولتی را در بر می‌گیرد با ناتوانی شرکت مخابرات قزوین در ارائه اینترنت موجب آسیب‌های فراوانی در این بخش به استان قزوین شده است. قطعی‌های مکرر اینترنت در این استان که از ۶ ماه پیش تا کنون شروع شده است امروزه از روال عادی خود خارج شده و در تازه‌ترین قطعی کلیه خطوط اینترنتی این استان با بیش از ۱۲ ساعتی قطعی اینترنت به اوج خود رسیده است. 

این قطعی‌ها که منجر به توقف کلیه ارتباطات اینترنتی استان قزوین شده است زیان‌های فراوانی به کاربران، مراکز و شرکت‌های عرضه اینترنت، نهادهای دولتی، شرکت‌های خصوصی، آژانس‌های مسافرتی، بانک‌ها، دانشگاها و مراکز علمی و کلیه استفاده کنندگان از آن وارد آورده است. 

زیان‌های فوق به حدی است که حتی با پرداخت غرامت مادی، زیان بوجود ناشی از آن قابل جبران نبوده و بی‌مسئولیتی و بی‌پاسخی شرکت مخابرات قزوین در قبال ایجاد این آسیب‌ها و عقب‌ماندگی‌ها، آن را به یک نهاد منفور در میان کاربران اینترنت استان قزوین مبدل ساخته است. 

ما تعدادی از کاربران و مراکز ارائه اینترنت با امضا این بیانیه خواستار رسیدگی سریع به مشکل مربوطه با تغییر مدیر عامل شرکت مخابرات قزوین و مسئولان فنی و پاسخ‌گویی آن نهاد در قبال مشکلات و ضررهای به‌وجود آمده هستیم. امید است با پیگیری و حل سریع مسأله، شاهد بازتاب‌های مثبت این بیانیه باشیم.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید