خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۹, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۷ ساعت ۲۰:۳۹:۱۶

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت نامعلوم یک روزنامه نگار در تبعید

وضعیت نامعلوم یک روزنامه نگار در تبعید

خبرگزاری هرانا – رضا رفیعی فروشان، روزنامه نگار آزاد در زندان رجایی شهر، بدون اینکه با مرخصی‌اش موافقت شود، ماههاست که در زندان به سر می‌برد.

به گزارش کلمه، وی که ماه قبل به همراه تعدادی دیگر از زندانی‌های بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده هم اکنون به همراه داود سلیمانی، مسعود باستانی، احمد زید آبادی و مهدی محمودیان در تبعید به سر می‌برد. بدون اینکه تا کنون از حق مرخصی استفاده کرده باشد.

وی که همکار مجله تایم در ایران بوده، در خرداد ۸۸ از سوی وزارت اطلاعات بازداشت و سپس در دادگاهی با ریاست قاضی صلواتی که به دادگاه‌های نمایشی معروف شده است محاکمه شد.

صلواتی، رییس این دادگاه وی را به هفت سال زندان محکوم کرد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به سه سال و نیم زندان قطعی کاهش یافت.

رفیعی فروشان ابتدا در بندهای امنیتی وزارت اطلاعات نگهداری و پس از آن به بند ۳۵۰ انتقال یافت. وی مدت کوتاهی به زندان فردیس کرج و سپس به زندان رجایی شهرمنتقل شد. زندانی که پییش از آن دو زندانی سیاسی دیگر نیز به آنجا تبعید شده بودند، یعنی احمد زید آبادی و مسعود باستانی روزنامه نگاران دربند.

هم اکنون این زندانیان سیاسی که در حکمشان تبعید به زندان رجایی شهر قید نشده است کاملا غیر قانونی و بدون اینکه اصل تفکیک جرایم برایشان رعایت شود در زندان رجایی شهر در کنار زندانیان با جرائم عادی به سر می‌برند. خانواده رفیعی فروشان خواهان آزادی یا امکان استفاده از مرخصی این روزنامه نگار دربند هستند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید